Mówimy po ukraińsku / Ми розмовляємо українською

Nowoczesna chirurgia stomatologiczna dostarcza wielu możliwości leczenia w sytuacji, kiedy tradycyjne metody nie wystarczą.

W Klinice Implantologii i Stomatologii Estetycznej Sypień zabiegi chirurgiczne są bezbolesne, przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym, często  stanowią jeden z etapów kompleksowego leczenia implantologicznego, protetycznego lub ortodontycznego.

W Naszej Klinice wykonujemy zabiegi z szeroko pojętej chirurgii stomatologicznej, od najprostszej ekstrakcji zęba, po skomplikowane, takie jak chirurgiczne usuwanie zębów mądrości, zabiegi przeszczepu dziąsła, resekcji korzeni zębów, czy też odbudowy kości i podniesienia zatok szczękowych. Dzięki wykorzystaniu najnowszych dostępnych technologii jesteśmy w stanie zaoferować Państwu leczenie znacznie odbiegające od tego, z jakim miały do czynienia nasze mamy i babcie.

Wszystkie zabiegi chirurgiczne przeprowadzane są z wykorzystaniem mikroskopów operacyjnych, co zmniejsza inwazyjność procedur, eliminuje konieczność wykonywania dużych nacięć tkanek i zapewnia bezpieczeństwo pacjentom.

Klinika wyposażona jest także w nowoczesny, precyzyjny tomograf komputerowy, pozwalający uzyskać pełen obraz tkanek pacjenta w trójwymiarze. Tomografia jest szczególnie przydatna w skomplikowanych procedurach wymagających dokładnej diagnostyki. Standardowo badanie tomografii wykonywane jest przed zabiegami implantacji, odbudowy kości, podniesienia zatoki szczękowej czy usunięcia zęba mądrości.

W trosce o pełen komfort naszych pacjentów, wszystkie zabiegi przeprowadzane są w miejscowym znieczuleniu. Po zabiegach pacjenci otrzymują zestawy okładów lodowych, odpowiednich leków oraz pełną informację dotyczącą dalszego postępowania i wizyt kontrolnych.

Połączenie wieloletniego doświadczenia i kilku tysięcy przeprowadzonych zabiegów chirurgicznych sprawia, że nasi lekarze są w stanie skutecznie leczyć nawet najbardziej skomplikowane przypadki.

W ramach zabiegów chirurgii stomatologicznej najczęściej wykonuje się ekstrakcje (usunięcie) zębów zarówno występujących w łuku zębowym jak i zatrzymanych (głównie zęby mądrości –ósemki), zęby złamane nie kwalifikujące się do leczenia zachowawczego oraz korzenie pozostające w kości również są wskazaniem do ich eliminacji. Czas trwania zabiegu jest zróżnicowany i zależy od stanu tkanek twardych zęba, kształtu korzeni oraz miejscowej sytuacji klinicznej.

Postępowanie z tkankami miękkimi obejmuje usunięcie przerosłych dziąseł i fałdów włóknistych, wydłużanie korony klinicznej zębów, podcięcie wędzidełka przedsionka jamy ustnej lub języka, zamykanie połączeń z zatoką szczękową oraz leczenie ropni zębopochodnych.

Chirurgia stomatologiczna w naszej klinice

Podczas wykonywania zabiegów w Klinice Implantologii i Stomatologii Estetycznej Sypień, zwracamy uwagę na wiele istotnych szczegółów, które gwarantują bezpieczeństwo i skuteczność przeprowadzanych zabiegów chirurgicznych:

1. Znieczulenie – gwarantujemy PEŁEN KOMFORT zabiegu. Gwarantujemy skuteczne znieczulenie  które przy zabiegach chirurgicznych jest bezpłatne.

2. Planowanie zabiegu – dzięki świetnie wyposażonej pracowni rtg i tomografii komputerowej dokładnie widzimy przebieg korzeni, co pozwala nam przeprowadzać zabiegi w sposób bezpieczny i przewidywalny.

3. Sterylność – to element, na który zwracamy szczególną uwagę. W Klinice Implantologii i Stomatologii Estetycznej Sypień masz pewność, że podczas Twojego zabiegu wszystko będzie idealnie sterylne. Stosujemy wyśrubowane, autorskie normy dbania o Twoje bezpieczeństwo. Tworząc je wyobrażamy sobie, że na fotelu kładziemy się sami lub że kładziemy na nim nasze dzieci… U nas jesteś bezpieczny!

4. Dbamy o kość – usunięcie zęba bez poszanowania kości to duże zaniedbanie. Jeśli nie zadbamy o kość, może się okazać, że po jakimś czasie, gdy będziemy chcieli odbudować brakujące miejsce nie będzie to możliwe, lub będziemy zmuszeni wykonywać kosztowne zabiegi rekonstrukcji kości. Dlatego jeśli planujesz usunięcie zęba a po nim chcesz zrekonstruować braki za pomocą implantów, zawsze udaj się przed usunięciem na konsultację do implantologa. Może okazać się, że najlepszą procedurą będzie usunięcie zęba i jednoczesna implantacja.

5. Planujemy co dalej z miejscem po brakującym zębie – pozostawienie nieodbudowanego braku po usuniętym zębie jest dużym zaniedbaniem. Może z czasem doprowadzić do dużych problemów ze wszystkimi zębami. Ponieważ jesteśmy Kliniką wielospecjalistyczną, już podczas planowania usuwania zęba zaproponujemy Ci jak rozwiązać problem z jego brakiem.

6. Usuwanie ósemek, złamanych korzeni itp. nie jest dla nas żadnym problemem. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że z tego rodzaju wyzwaniami radzimy sobie bez żadnych problemów. Dokładna diagnostyka dzięki użyciu tomografii komputerowej pozwala nam poznać przebieg korzeni jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu i dzięki temu zabiegi przeprowadzane są w najbardziej możliwie bezpieczny i skuteczny sposób.

Usuwanie ósemek (zębów mądrości)

Zęby mądrości najczęściej kwalifikowane są do usunięcia, gdyż są przyczyną stanów zapalnych oraz rozwoju wad ortodontycznych.

U 3/4 populacji występują zęby mądrości (ósemki). Zęby te najczęściej kwalifikowane są do usunięcia. Jest kilka powodów, dla których przeprowadza się zabiegi usuwania ósemek. Po pierwsze, ósemki ze względu na swoje położenie sprawiają trudności podczas zabiegów higienizacyjnych. Niedokładne oczyszczanie zębów mądrości powoduje rozwój próchnicy. Bakterie z ósemek z łatwością zakażają pozostałe zęby. Po drugie, przy ósemkach często pojawiają się problemy periodontologiczne (stany zapalne okolicznych tkanek miękkich). Bakterie i resztki jedzenia zalegające w kieszonkach dziąsłowych wywołują zapalenie i ból. Po trzecie, wyrastające ósemki często nie mają wystarczającej ilości miejsca w łuku zębowym, przez co powodują stłoczenie zębów i prowadzą do rozwoju wad ortodontycznych u dorosłych pacjentów.

Usuwanie ósemek pozwala pozbyć się stanu zapalnego oraz zapobiec wadom ortodontycznym. Eliminacja stanu zapalnego jest szczególnie istotna, gdyż ogniska zapalne z jamy ustnej mogą prowadzić do rozwoju chorób w odległych od jamy ustnej narządach. Są to tzw. choroby ogniskowe. Wśród chorób, których przyczyną mogą być niewyleczone zęby są m.in. choroby serca, nerek, stawów, narządu wzroku, cukrzyca.

Zabieg usunięcia zęba zawsze poprzedzany jest szczegółową diagnostyką. Na podstawie  zdjęcia rtg panoramicznego lekarz ocenia, czy ząb należy poddać standardowej ekstrakcji, czy konieczne jest zastosowanie metody chirurgicznej (mikroskopowej).

Chirurgiczne usuwanie zębów mądrości rozpoczyna się od wykonania precyzyjnego badania tomografii komputerowej. Daje ona informacje o położeniu korzeni zębów, ich odległości o nerwów i zatok szczękowych. Zabieg chirurgicznego usunięcia ósemki odbywa się pod mikroskopem, który zapewnia delikatność i pozwala ochronić przylegające do zęba tkanki miękkie i kość

Resekcja korzenia zęba

Zabieg resekcji korzenia zęba przeprowadzany jest u pacjentów u których występują zapalenia tkanek okołowierzchołkowych, wystąpiły trudności w tradycyjnym leczeniu stomatologicznym np. zakrzywiony, zwężony kanał korzeniowy lub złamanie narzędzia kanałowego w kanale zębowym. Zabieg resekcji korzenia zęba jest całkowicie bezbolesny.  Polega na usunięciu stanów zapalnych, które pojawiają się przy wierzchołku korzenia zęba. W trakcie zabiegu tkanka znajdująca się w okolicy korzenia zęba jest nacinana, następnie znajdujące się przy korzeniu zęba, stany zapalne są usuwane i miejsce zabiegowe zostaje zszyte. Proces gojenia trwa od 10 dni do 6 miesięcy w zależności od miejsca w którym resekcja korzenia zęba jest przeprowadzana.

Podniesienie zatok szczękowych

U niektórych pacjentów przed założeniem implantów w szczęce górnej konieczne jest najpierw odbudowanie kości dna zatoki szczękowej (podniesienie zatoki szczękowej). Podnoszenie zatoki szczękowej to zabieg chirurgiczny wymagający ogromnej precyzji. Standardowo w naszej klinice procedura planowana jest na podstawie badania tomografii komputerowej. Dla zachowania bezpieczeństwa i uzyskania pożądanych efektów lekarz pracuje z użyciem mikroskopu, który w medycynie stosowany jest podczas zabiegów neurochirurgicznych. Duże powiększenie minimalizuje nacięcia tkanek zapewniając lepsze gojenie tkanek po zabiegu.

Podnoszenie zatoki szczękowej przygotowuje odpowiednie podłoże kostne dla późniejszej implantacji, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie optymalnego położenia implantów a co się z tym wiąże – pożądanego efektu estetycznego odbudowy protetycznej na implantach. Co więcej, wszczepione implanty chronią powstałą kość przed ponownym zanikiem.

Przeszczep dziąseł

Zabieg przeszczepu dziąsła wykonywany jest u pacjentów u których następuje proces odsłaniania się szyjek i korzeni zębów. Recesja powoduje nadwrażliwość na ciepło i zimno, dotyk. Można ją zobaczyć w postaci ciemnych trójkątów znajdujących się przy linii dziąseł pomiędzy zębami. Częstym powodem powstawania recesji jest choroba przyzębia i nawracające stany zapalne tkanki dziąsła. Przeszczep dziąsła jest jedną z metod zapobiegania odsłanianiu się szyjek i korzeni zębów.

Zabieg przeszczepu dziąsła polega na nacięciu i odsunięciu płata dziąsła. Następnie lekarz stomatolog przygotowuje odsłoniętą powierzchnię i uzupełnia miejsca, które zostały poddane recesji. Tak uzupełnione miejsce zostają przykryte płatem dziąsła, który zostaje umieszczony w nowej pozycji przykrywając odsłonięte szyjki i korzenie zębów.

Chirurgia stomatologiczna to najtrudniejsza i najbardziej zaawansowana dziedzina stomatologii. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu skomplikowanych operacji. Wprowadzamy najnowsze sprawdzone technologie oraz zatrudniamy najlepszych stomatologów i techników.

Nasza klinika wyposażona jest w sprzęt najnowszej generacji, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonać skomplikowane zabiegi chirurgiczne.

Gwarancją Państwa zadowolenia są wiedza i doświadczenie specjalistów, wsparte nowoczesnym sprzętem diagnostycznym. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologicznie urządzeń możemy zapewnić naszym pacjentom pełną gamę badań stomatologicznych spełniających oczekiwania najbardziej wymagających pacjentów. Jednocześnie pragniemy zapewnić iż najistotniejsze jest dla nas Państwa bezpieczeństwo.

Wytyczne postępowania po zabiegach chirurgicznych:

 • Jeżeli na ranę zostanie założony opatrunek stosować się do instrukcji lekarza, co do jego usunięcia ( trzymanie ok.30min zagryzionego gazika, zgłoszenie się na usunięcie szwów, jeżeli były założone)
 • Spożywanie letnich lub zimnych miękkich pokarmów w dniu zabiegu
 • Na skórę w pobliżu miejsca zabiegu stosować zimne okłady przez okresy 15minutowe w ciągu 4h z przerwami kilkunastominutowymi (lód lub okład utrzymywać przez chusteczkę lub ręcznik)
 • Przez parę dni unikać wysiłku fizycznego (podnoszenie ciężkich przedmiotów, intensywne dmuchanie przez nos w chusteczkę, nie zatykanie nosa przy kichaniu)
 • Ból uśmierzać poprzez stosowanie przepisanych przez lekarza środków przeciwbólowych w dawce wskazanej przez lekarza nigdy na pusty żołądek, a spożywanie alkoholu czy palenie po przyjęciu lekarstwa nie jest wskazane, gdyż utrudnia proces gojenia
 • Utrzymywać higienę jamy ustnej – myć zęby delikatnie. NIE PŁUKAĆ w dniu zabiegu – w kolejnych dniach ostrożnie płukać płynem do ust np. Eludrilem.
 • Jeżeli w parę dni po zabiegu pojawi się ból przeszywający promieniujący w okolicę zgłosić się do lekarza dentysty
 • Jeżeli w dzień po zabiegu lub w następnych z rany zacznie się sączyć nieprzerwanie krew zgłosić się natychmiast na izbę przyjęć najbliższego szpitala. Tam podany zostanie lek hamujący krwawienie i poprawiający krzepnięcie krwi.

Pierwsza wizyta? Zarejestruj się!

Rejestracja

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuje Czytaj więcej

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (.....) jedynie do kontaktu ze mną.