Mówimy po ukraińsku / Ми розмовляємо українською

Diagnostyka 
Badanie stomatologiczne – przegląd150 zł
Konsultacja specjalistyczna100 zł – 300 zł
Wizyta kontrolna dzieci – rzadziej niż co 6 miesięcy100 zł

 

Podczas pierwszej wizyty lekarz wykonuje dokładny przegląd zębów oraz przeprowadza wywiad z pacjentem w celu jak najpełniejszego zrozumienia przyczyn zgłoszenia się na wizytę. Pacjent otrzymuje pełną informacje na temat stanu własnych zębów lub danego problemu, z którym pojawił się w gabinecie.

Badanie radiologiczne należy do podstawowego badania w stomatologii. Umożliwia po stawienie prawidłowego rozpoznania i zaplanowania właściwego leczenia. Badania tomograficzne szczególnie przydatne są w planowaniu bezpiecznych zabiegów umieszczania implantów zębowych. Zdjęcia wykonane cyfrowymi aparatami w naszej pracowni cechuje redukcja dawki promieniowania nawet do 90% w stosunku do konwencjonalnego zdjęcia RTG. Uzyskujemy natychmiastowy wynik badania na monitorze komputera.

Stomatologia zachowawcza 
Wypełnienie zęba,320 – 490 zł (zależnie od ilości powierzchni)
Opatrunek leczniczy110 zł
Znieczulenie60 zł
Znieczulenie komputerowe WAND80 zł
Odbudowa estetyczna
Bezpośrednia odbudowa materiałem kompozytowym całej korony zęba
600 – 1000 zł
Znieczulenie60 zł
ICON zabieg – pierwszy ząb290 zł
ICON zabieg – kolejny ząb na tej samej wizycie150 zł
Projektowanie leczenia cyfrowe – DSD1500 zł

Głównym celem stomatologii zachowawczej jest “zachowanie” zdrowych i żywych zębów w jamie ustnej. Wykorzystując metody leczenia ubytków oraz profilaktyki, dąży się do od- zyskania pełnego zdrowia zęba, czyli przywrócenia jego funkcji, estetyki i wytrzymałości.

W trosce o Państwa komfort oraz bezbolesność podczas wizyt w naszym centrum stosujemy sprawdzone i skuteczne preparaty do znieczuleń. Wizyta w gabinecie stomatologicznym jest przyjemnością od kiedy wszystkie zabiegi, nawet te najprostsze, można wykonać ze znieczuleniem. Dla osób obawiających się bólu podczas znieczulania lub nielubiących widoku igły proponujemy zupełnie bezbolesne, nowatorskie rozwiązanie znieczulenia komputerowego.

Wypełnienie zęba materiałem światłoutwardzalnym to najbardziej estetyczne i nowoczesne rozwiązanie uzupełniania ubytków. Po oczyszczeniu zęba z próchnicy lekarz uzupełnia brakujące tkanki wypełnieniem pozwalającym przywrócić w maksymalnie możliwy sposób pierwotny wygląd zęba.

Profilaktyka 
Instruktaż higieny jamy ustnej50 zł
Higienizacja
Profesjonalne oczyszczanie zębów według protokołu GBT
350 zł
Znoszenie nadwrażliwości – jeden ząb70 zł
Zabieg remineralizacji (płynne szkliwo)300 zł
Wybielanie jednowizytowe w gabinecie
z użyciem lampy LED
1800 zł
Wybielanie metodą nakładkową – dwa łuki1400 zł

Najważniejszym czynnikiem mającym wpływ na stan zdrowia jamy ustnej jest jej higiena. powstająca na zębach składa się w głównej mierze z bakterii. Zalegająca i nieusunięta płytka, prowadzi początkowo do demineralizacji, a następnie do powstania ubytku. Czyszczenie zębów ma na celu usunięcie płytki nazębnej, przebarwień jak i złogów twardych (kamienia nazębnego), a co za tym idzie poprawienie zarówno stanu higieny jak i efektu estetycznego uzębienia.

Piękny, biały uśmiech to dzisiaj niezwykle ceniony atut. Dodaje nam uroku i pewności siebie co przekłada się na poprawę samopoczucia. Wybielanie zębów odbywa się dzięki specjalistycznej lampie wybielającej podczas jednej wizyty w gabinecie lub dzięki zakładanym na noc nakładkom na zęby, do których aplikuje się wybielający żel.

Stomatologia dziecięca 
Wizyta adaptacyjna dziecka150 zł
Lakowanie / fluoryzacja150 zł
Wypełnienie  w zębie mlecznym – kompozyt, glasjonomer, kolorowy kompozytod 250 zł

 

Zdrowe zęby u dzieci są niezwykle ważne dla późniejszego zdrowia zębów stałych. Rodzice muszą zwracać szczególną uwagę na stan zębów mlecznych i nowo wyrzniętych zębów stałych swoich dzieci. Próchnica u dzieci może przebiegać pod różnymi postaciami, często nie widoczne lub małe ubytki, kryją rozległą próchnicę.

Pierwsza wizyta w życiu dziecka w gabinecie jest niezwykle ważna i rzutuję na późniejszy stosunek dziecka do leczenia zębów na długi czas. Powinna być przeprowadzona w wieku około 18 miesięcy i mieć charakter wizyty adaptacyjnej, w której dziecko poznaje gabinet i oswaja się z lekarzem stomatologiem. Ważne jest, aby wizyta ta miała charakter profilaktyczny zanim pojawią się jakiekolwiek dolegliwości.

Endodoncja leczenie kanałowe (jednowizytowe) 
Siekaczy –
jedynki, dwójki, kły – jeden kanał
od 750 zł (jeden kanał)
Przedtrzonowców –
dwa kanały
od 1100 zł (dwa kanały)
Trzonowców trzy – cztery
kanały
od 1600 (3-4 kanały)
Odbudowa zęba z wkładem koronowo-korzeniowymod 450 zł

 

Leczenie kanałowe (inaczej zwane endodontycznym) polega na usunięciu zmienionej lub martwej miazgi zęba w znieczuleniu miejscowym, odpowiednim opracowaniu kanałów zęba oraz wypełnieniu ich specjalistycznym materiałem. Często silne dolegliwości bólowe związane są z infekcja spowodowaną przez bakterie docierające do wnętrza korzenia. Częstym powodem leczenia kanałowego jest nieleczona próchnica lub zaawansowane urazy zęba. Liczba kanałów i ich kształt zależy od rodzaju zęba i złożoności systemu korzeniowego. Leczenie kanałowe wykonywane jest zawsze przy użyciu mikroskopu, który jest w cenie leczenia.

Endodoncja leczenie kanałowe dodatkowo 
Powtórne leczenie kanałowe
(decyduje stopień komplikacji leczenia) dodatkowo koszt
od 300 zł dodatkowo do kosztów zgodnie z planem leczenia – zależnie od zęba
Usunięcie złamanego narzędzia w kanaleod 800 zł
Usunięcie wkładu koronowo-korzeniowegood 800 zł jako samodzielny zabieg. Jeżeli w trakcie leczenia – do uzgodnienia z lekarzem

Zdarzają się również przypadki, które z wielu różnych powodów wymagają powtórnego leczenia kanałowego (tzw. re-endo). Często takie zęby nie wykazują żadnych objawów mogących świadczyć o niepowodzeniu pierwotnego leczenia. Należy pamiętać, że zęby z nieprawidłowo przeprowadzonym leczeniem kanałowym mogą być potencjalnym źródłem wielu dolegliwości i chorób zlokalizowanych w innych narządach takich jak oczy serce czy nerki. Bardzo ważna jest okresowa kontrola radiologiczna wszystkich zębów zwłaszcza leczonych endodondycznie. Powtórne leczenie jest zawsze bardziej skomplikowane czasochłonne oraz wymaga od lekarza dużego doświadczenia.

Dodatkowo do kosztów leczenia kanałowego lekarz może doliczyć w zależności od sytuacji następujące usługi.

W trosce o jak najwyższą skuteczność Państwa leczenia posiadamy najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny, który często jest niezbędny do tego, aby w 100% prawidłowo i bezbłędnie wykonać zabieg. Począwszy od dokładnego badania stanu uzębienia, po leczenie kanałowe, aż po najtrudniejsze zabiegi chirurgiczne wykonujemy przy użyciu mikroskopów, które znajdują się w każdym gabinecie. Posiłkujemy się również najnowocześniejszą diagnostyką zarówno cyfrowymi zdjęciami rentgenowskimi jak i stożkową tomografią komputerową 3D.

Korona przy pojedynczym punkcie 
Korona ceramiczna na podbudowie metalowej (1pkt)1300 zł
Korona cerkonowa licowana porcelaną na podbudowie tlenku cyrkonuod 2500 zł
Korona pełnoceramiczna od 2200 zł

Korony stanowią jakby czapkę pokrywającą ząb i odtwarzającą naturalny kształt dostosowany kolorystycznie do całego uzębienia. Celem wykonania korony na dany ząb szlifuje się odpowiednią ilość tkanek danego zęba by stworzyć miejsce dla materiału, z którego zostanie wykonana korona.

Licówka 
Licówka pełnoceramicznaod 2200 zł

Cienki płatek porcelany lub kompozytu, przyklejany na powierzchnię zęba. Licówka maskuje wszelkiego rodzaju niedoskonałości zębów, takie jak nierówności, przebarwienia, nieestetyczny kształt lub położenie licówkom uzyskujemy piękny i nieskazitelny uśmiech, a idealne odwzorowanie szkliwa sprawia, że są nie do odróżnienia od zębów naturalnych. pełnoceramiczna

Inlay / Onlay 
Inlay/onlay ceramiczny, porcelanowy, hybrydowy1600 zł – 2200 zł

Inlay i Onlay to bardzo estetyczne i trwałe uzupełnienia zęba, które stosuje się w przypadku dużych ubytków. Są alternatywą dla zwykłych kompozytowych wypełnień. Umożliwiają dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego (guzków, bruzd, punktów stycznych między zębami). Wykonuje się je w pracowni protetycznej na podstawie pobranych wycisków.

Protezy 
Proteza częściowa 3 zębyod 850 zł
Proteza całkowita osiadającaod 2500 zł
Proteza szkieletowa – metal, acetal, BioHppod 3800 zł

Protezy mogą uzupełniać braki począwszy od jednego zęba (mikroprotezka) do wielu zębów w brakach międzyzębowych jak i wszystkie zęby przy brakach całkowitych, czyli bezzębiu. Często podczas leczenia za pomocą protez stosuje się implanty eliminując jednocześnie wiele problemów związanych z brakiem uzębienia, których nie da się wyeliminować stosując tradycyjne metody.

Proteza częściowa – ruchoma proteza stomatologiczna, która uzupełnia częściowy brak uzębienia i może być przez pacjenta swobodnie wyjmowana. Mocuje się ją za pomocą elementów kotwiczących elastycznych i sztywnych.

Proteza całkowita osiadająca służy do uzupełnienia uzębienia, kiedy brakuje całkowicie zębów lub w przypadku rozległych braków częściowych zębów. Protezy te przenoszą nacisk bezpośrednio na dziąsło (a nie na kość), co ogranicza możliwość uzyskania sity żucia do około 25% tej, która była uzyskiwana na zębach własnych.

Proteza szkieletowa uznawana jest za najlepszy wybór spośród protez ruchomych, gdyż nie działa destrukcyjnie na tkanki przyzębia, co spowodowane jest odpowiednim przenoszeniem sit na zęby. Zbudowana jest z metalowego trzonu dopasowanego do podłoża jamy ustnej oraz akrylowych części imitujących dziąsła oraz zęby.

Implanty 
2 implanty + zatrzaski – Locator + proteza akrylowaod 12000 zł (2 implanty, elementy protetyczne, proteza) + ewentualne wzmocnienie 800 zł
4 implanty + proteza szkieletowa na belceod 27000zł
Implant śrubowy (różne systemy) – część chirurgiczna cena przy pojedynczym implancieod 2500 – 3200 zł
(bez zabiegów dodatkowych)
Odsłonięcie implantuod 300 zł
Łącznik indywidualnyŁącznik 1100 zł – 1800 zł + koszt korony

 

W zdecydowanej większości przypadków najlepszym rozwiązaniem w wypadku stosowania protez stomatologicznych jest zastosowanie implantów stomatologicznych jako podstawy, na której zostaną osadzone protezy. Implanty imitują korzenie, dzięki czemu solidnymi podporami pozwalającymi na bezproblemowe i komfortowe korzystanie z nowych zębów.

Dzięki zastosowaniu w naszej klinice nowoczesnej tomografii komputerowej 3D, jesteśmy w stanie precyzyjnie zaplanować każdy zabieg, z dokładnością do dziesiętnych części mili- metra i niemal całkowicie przewidzieć i zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań pod- czas skomplikowanych zabiegów z zakresu implantologii i chirurgii stomatologicznej.

Implant można porównać do sztucznego korzenia, Stanowi on bazę dla pracy protetycznej, która chcemy uzupełnić lukę w luku zębowym. Implant jest mata tytanowa śrubka, która jest chirurgicznie umieszczana w kości szczęki bądź żuchwy w miejscu brakującego zęba. Spełnia on rolę filara, na którym może zostać osadzona zaprojektowana praca protetyczna. Główne zalety stosowania implantów:
– bardzo długotrwały efekt
– zapobieganie utracie kości
– wyższy komfort, swoboda i łatwość spożywania posiłków
– odzyskanie dawnego pełnego i ładnego uśmiechu

Dzięki specjalnym krótkim implantom BICON możemy często uniknąć wielu skomplikowanych i kosztownych procedur odbudowy kości wyrostka zębodołowego czy podnoszenia dna zatoki szczękowej.

Implanty zabiegi 
Atraumatyczna ekstrakcja zęba z regeneracją materiał kolagenowy, kościozastępczy, błona zaporowa900 zł
Regeneracja kości – jedno miejsce2000 zł
Regeneracja kości – kilka miejsc3500 zł
Rozszczepienie wyrostka zębodołowego podczas wszczepienia implantów przy niewystarczającej szerokościod 1500 zł
PODNIESIENIE DNA ZATOKI SZCZĘKOWEJ METODA OTWARTA – dojście boczneod 3700 zł
PODNIESIENIE DNA ZATOKI SZCZĘKOWEJ METODA ZAMKNIĘTA dojście krestalneod 1700 zł
Zastosowanie MEMBRANY PRF z ODWIROWANEJ KRWI PACJENTA – osocze bogatopłytkowe stosowane przy ekstrakcji zęba, materiałach regeneracyjnych, chirurgii periodontologicznej450 zł

Aby zapobiec zanikowi kości po usunięciu zęba zaleca się zabezpieczenie zębodołu jedną z kilku technik.

Ambulatoryjne zabiegi augmentacyjne wykonujemy w pełnym zakresie z zastosowaniem dużej różnorodności dostępnych materiałów uzależnionych od konkretnych wskazani warunków.

Możliwe są postępowania jednowizytowe łączące odbudowę kości połączoną z implantacją lub etapowe zakładające regenerację kości poprzedzającą wszczepienie.

Implant zębowy 
Odsłonięcie implantuod 300 zł
Korona na implancie metalowo – porcelanowa + łącznik standard1900 zł – 2100 zł
Korona na implancie porcelana – cyrkon, łącznik standard 2700 zł

 

Pomimo, iż do wyboru jest wiele możliwych opcji uzupełnienia braków zębowych, żadna z nich nie da takiej efektywności, funkcjonalności i wytrzymałości jak implant zębowy. W wielu przypadkach klinicznych implanty są jedyną logiczną i rozsądną możliwością odbudowy braków zębowych stanowiąc pewny fundament dla zaprojektowanej pracy odtwórczej w pełni naśladującej naturę.

Choroba okluzyjna dysfunkcja narządu żucia 
Deprogramator600 – 800 zł
Rejestracja zwarcia – depro130 zł
Analiza (omówienie planu leczenia)200 zł
Ekwilibracjado konsultacji

Prawidłowe ułożenie górnych i dolnych zębów oraz ich właściwe i symetryczne kontaktowanie się na całej powierzchni to warunki zdrowego i ładnego uśmiechu. Patologiczne zmiany narządu żucia wpływają niekorzystnie zarówno na zdrowie uzębienia, jak i funkcjonowanie człowieka. obejmują niekontrolowane zgrzytanie zębami, zaciskanie zębów bruksizm, ale i są przyczyną bólów zębów, mięśni twarzy podczas gryzienia pokarmów oraz przeskakiwania i trzasków w stawach skroniowo-żuchwowych, czy nawet bólów głowy i szumów w uszach.

Ortodoncja 
Konsultacja ortodontyczna
Obejmuje wywiad, badanie, analiza potrzeb terapeutycznych , badanie stanu narządu żucia
 • Dokumentacja fotograficzna oraz skan cyfrowy uzębienia – wizualizacja własnego uzębienia odrazu na wizycie 
 • Wstępna analiza możliwości leczenia 
 • Nie obejmuje diagnostyki rtg
300 zł
Planowanie leczenia
 • Dokładny opis oraz omówienie planu leczenia
 •  Wizualizacja 3d planu leczenia
 •  Analiza zdjęć cefalometrycznych
 • Plan czasowy oraz finansowy leczenia 
450 zł

Celem działań ortodontycznych jest uzyskanie prawidłowego zgryzu, czyli relacji górnego luku zębowego do dolnego. Osiągnięcie zamierzonego efektu leczniczego i estetycznego dokonuje się poprzez przesunięcia, zmiany nachylenia i rotację zębów.

Podczas konsultacji ortodonta przeprowadza szczegółowe badanie zgryzu i czynności mięśni. Pobiera wyciski do gipsowych modeli diagnostycznych, wykonuje konieczne zdjęcia RTG, wykonuje fotografie zewnątrz i wewnątrz ustne oraz opracowuje plan leczenia wraz z kosztorysem. Po wizycie na podstawie zdjęć fotograficznych i rentgenowskich dokonuje analizy cefalometrycznej, która jest przedstawiona na kolejnej wizycie.

Każde leczenie ortodontyczne wymaga indywidualnego planu leczenia dopasowanego do diagnozy oraz potrzeb naszych wymagających pacjentów, właśnie dlatego każde leczenie wymaga spersonalizowanej wyceny. 

Podajemy ceny najczęściej stosowanych terapii ortodontycznych :

Ortodoncja leczenie 
Aparat metalowy (1 łuk)3500 zł
Aparat estetyczny i samoligaturujący (1 łuk)4500 zł
Wizyta kontrolna350 – 450 zł
Usunięcie aparatu (1 łuk)350 zł
Retencja500 zł
Aparat Invisalign (niewidoczne nakładki)od 11000 zł
Retencjaod 1500 zł

Leczenie ortodontyczne jest leczeniem długotrwałym. By przyniosło oczekiwane efekty trzeba szczególnie dbać o higienę jamy ustnej podczas noszenia aparatów oraz ściśle przestrzegać zaleceń ortodonty, co do postępowania i wizyt kontrolnych.

Leczenie ortotropiczne 
Bioblock nr. 1, 2.1500 zł
Bioblock nr. 3, 4.2700 zł
Wizyta kontrolna350 – 400 zł

Każde leczenie jest indywidualnie wyceniane, a cena leczenia jest podawana zawsze po dokładnej diagnostyce oraz analizie pacjenta .

Powyższe ceny mają funkcję jedynie informacyjną i nie stanowią oferty w myśl Art. 66, § 1. Kodeksu cywilnego.

Formy płatności:

 1. Gotówka
 2. Karta płatnicza (również preautoryzacja karty płatniczej)

W niektórych przypadkach pobierana jest kaucja. Kaucja pobierana jest  w formie gotówki lub jako pre-autoryzacja karty płatniczej!

Pierwsza wizyta? Zarejestruj się!

Rejestracja

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuje Czytaj więcej

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (.....) jedynie do kontaktu ze mną.