Szkolimy się u najlepszych – tym razem Boston

Tomasz i Michał Sypień wzięli udział w szkoleniu organizowanym przez firmę Bicon, producenta i dostawcy rozwiązań implantologicznych dla stomatologii.

Curriculum Implantologiczne w Bicon Institute w Bostonie odbyło się w dniach 6-10.06.2012. W sumie to 4 dni wykładów, szkoleń oraz procedur leczniczych z udziałem pacjentów. Po intensywnej pracy i nauce był również relaks i zwiedzanie Bostonu piątego dnia.

Wykłady i szkolenia prowadzone były przez śmietankę specjalistów stomatologów ze Stanów i Brazylii, wykładowców Harwardu, członków licznych stowarzyszeń medycznych oraz doświadczonych chirurgów. Byli to dr Vincent J. Morgan, dr n. med. Rainier Urdaneta, dr n. med. Shadi Daher oraz Drauseo Speratti.

W szkoleniu wzięło udział około 12 osób z Polski.

Co odkryli w Bostonie nasi chirurgowie – implantolodzy?

Tomasz Sypień:

„Ciekawie było zobaczyć jak amerykańscy lekarze i pacjenci cenią przede wszystkim „funkcje” i prostotę rozwiązań implantlogiczych i protetycznych. Dzięki takiemu postępowaniu w naszej europejskiej modyfikacji jesteśmy w stanie zaoferować wiele wypróbowanych metod leczniczych. Szczególne znaczenie ma tutaj wykorzystanie specyficznych krótkich  implantów firmy Bicon. Te czynniki pozwalają do minimum ograniczyć ból pozabiegowy oraz uniknąć w wielu wypadkach dodatkowego zabiegu podniesienia zatoki w celu implantacji w szczęce.”

Michał Sypień:

„Jako specjaliści implantolodzy z Europy nie mamy się czego wstydzić w USA , procedury, sprzęt oraz dostępne materiały mamy takiej samej jakości. Dbałość o estetykę naszych pacjentów  dorównuje populacji z za oceanu, bardzo dobrze jest skonfrontować swoje doświadczenia z innymi szczególnie na taką odleglość i w ciekawym miejscu jakim jest Boston.”

Jak widać Boston znany jest nie tylko z herbatki bostońskiej „Boston Tea Party”, ale również z osiągnięć w stomatologii zachowawczej.

Udostępnij wpis:

Masz pytania?
Napisz do nas!

Facebook
Popularne wpisy
Z życia kliniki

Historia uśmiechu Pani Basi.

Pani Basia to kobieta, która przez wiele lat zmagała się z problemem zgrzytania zębami. Jej problem nie był wcześniej właściwie zdiagnozowany i leczony. To z kolei prowadziło do kruszenia się jej zębów i skracania ich koron klinicznych.

Czytaj więcej »
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (.....) jedynie do kontaktu ze mną.