SZCZOTECZKA SONICZNA

W ostatnich kilku latach szczoteczki soniczne, jako nowsza, bardziej zaawansowana technologicznie generacja szczoteczek elektrycznych stały się niesamowicie popularne. Rzeczywiście korzysta z nich coraz więcej osób, natomiast Ci, którzy z takich czy innych powodów nie zdążyli jeszcze zaopatrzyć się w ten nowoczesny gadżet do pielęgnacji jamy ustnej, zapewne mają to w planach. Czemu soniczne szczoteczki zawdzięczają tak duże zainteresowanie? Jak działa szczoteczka soniczna i właściwie co to jest szczoteczka soniczna? Na czym polega ruch soniczny? Cóż to za technologia? Wyjaśniamy, jak działa soniczna szczoteczka do zębów!

Co to jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna w porównaniu do pozostałych szczoteczek, zarówno standardowej manualnej, jak i nieco nowocześniejszej, choć liczącej sobie już sporo lat elektrycznej, to nie tylko najnowszy, ale też na ten moment najlepszy gadżet do mycia zębów. W tym przypadku zastosowano bowiem ruch soniczny, czyli fale dźwiękowe, które dokładnie usuwają bakterie i gromadzący się kamień nazębny. Szczoteczka soniczna zawsze jest wyposażona w wymienną końcówkę o niewielkiej, podłużnej główce. Jak działa soniczna szczoteczka do zębów?

Jak działa soniczna szczoteczka do zębów?

Wszystko sprowadza się w tym przypadku do innowacyjnej technologii wytwarzania fal dźwiękowych o ściśle określonym natężeniu. Jest to możliwe dzięki miniaturowemu generatorowi umieszczonemu w niewielkiej główce szczoteczki. Fale osiągające bardzo wysokie częstotliwości – powyżej 260 Mhz mają właściwości bakteriobójcze. W zależności od modelu szczoteczki, włosie wykonuje aż od 30 do nawet 60 tysięcy ruchów na minutę. W porównaniu do szczoteczek elektrycznych jest to nie tylko rekordowy, ale wręcz miażdżący wynik. Zwłaszcza, że fale dźwiękowe nie tylko poruszają główką i włosiem szczoteczki, ale też wprawiają w ruch soniczny cząsteczki śliny i pastę do zębów na odległość 4 mm. W taki oto sposób zachodzi zjawisko kawitacji – przemiany cieszy w gaz, podczas którego z pasty wydobywane są składniki aktywne i powstają maleńkie bąbelki usuwające bakterie, kamień nazębny, a nawet przebarwienia. Dzięki temu zęby są po prostu dokładniej czyszczone. Co istotne, z pomocą szczoteczki sonicznej zdecydowanie łatwiej dotrzeć i umyć przestrzenie międzyzębowe i inne trudno dostępne miejsca. Jednak i to nie wszystko. Okazuje się bowiem, że ruch soniczny ma też zbawienny wpływ na dziąsła – zapewniając im delikatny masaż może zapobiegać przed różnego rodzaju chorobami dziąseł, w tym ich odsuwaniu się.

Dlaczego warto kupić szczoteczkę soniczną?

Szczoteczki soniczne to doskonałe szczoteczki do codziennej higieny jamy ustnej. Pomagają usuwać przebarwienia i naloty z powierzchni zębów, dzięki czemu zęby stają się bielsze i chętniej dzielimy się swoim uśmiechem z innymi. Dokładniejsze usuwanie osadów i resztek z przestrzeni międzyzębowych przekłada się na ograniczenie ryzyka powstawania zmian próchniczych i ewentualnych stanów zapalnych. Pomaga to również na problemy z nieświeżym oddechem, ponieważ likwidacja bakterii zalegających w zakamarkach usunie jedną z przyczyn halitozy. Dynamiczny przepływ cieczy stanowi dopełnienie ruchów wymiatających oraz fal dźwiękowych, bowiem wprawienie w ruch mieszaniny pasty, wody oraz śliny umożliwia przepłukiwanie przestrzeni międzyzębowych

Nasi specjaliści z Centrum Stomatologii Sypień polecają stosować szczoteczkę soniczną. Chcesz dowiedzieć się więcej zadzwoń i przyjdź na zabieg higienizacji, gdzie wykwalifikowana higienistka stomatologiczna zadba o Twoje zęby i odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Udostępnij wpis:

Masz pytania?
Napisz do nas!

Facebook
Popularne wpisy

Higienizacja w NCS Sypień

W trosce o zdrowie i komfort jamy ustnej warto regularnie dbać o jej higienę. W Nowoczesnym Centrum Stomatologii Sypień zapewniamy pacjentom kompleksową opiekę, a regularne wizyty higieniczne są kluczowym elementem dbania o zdrowie zębów i dziąseł.

Czytaj więcej »
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (.....) jedynie do kontaktu ze mną.