Pełnoceramiczne korony

Nasza klinika oferuje wykonywanie koron pełnoceramicznych dla tych pacjentów, którzy chcą odbudować swój uśmiech w sposób najbardziej zbliżony do natury. Czym są korony?

Korony protetyczne są uzupełnieniem protetycznym pozwalającym na odbudowę zębów bardzo zniszczonych i stanowią rozwiązanie w sytuacji, kiedy korony zęba nie da się już odbudować materiałem kompozytowym oraz w przypadku zabezpieczenia zębów będących po leczeniu kanałowym.

W swojej pracy wykorzystujemy korony pełnoceramiczne, to znaczy porcelanowe na podbudowie z bez metalowego tworzywa jakim jest tlenek cyrkonu. Należą one do najbardziej uniwersalnych i idealnie nadają się do stosowania zarówno w odcinku przednim jak i bocznym w postaci pojedynczych koron lub mostów. Korony i mosty ceramiczne w tej technice mają swoje zastosowanie również jako uzupełnienie protetyczne na implantach. Korony te charakteryzuje naturalna transparencja, która pozwala na uzyskanie doskonałej estetyki i pełnej harmonii uzupełnień z otaczającymi je tkankami. Dodatkowym atutem zamocowania takiego uzupełnienia protetycznego jest fakt wysokiej biokompatybilności. Prawidłowo wykonana korona cerkonowa nie prowokuje stanów zapalnych dziąsła oraz, co najważniejsze, nie przebarwia na ciemno otaczających tkanek miękkich. Może się to zdarzyć przy koronach porcelanowych na metalu.

Bezpieczeństwo koron

Uzupełnienia w postaci koron to rozwiązania o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Zapewnia je wysoka biozgodność tlenku cyrkonu. Dzięki temu pacjent nie jest narażony na uczulenia i zmiany w tkankach.

Wytrzymałość koron

Stosowane przez nas korony protetyczne to produkty o wysokiej wytrzymałości, a to dzięki zastosowaniu tlenku cyrkonu. To materiał bardzo twardy i odporny na ścieranie. Doskonale maskuje również przebarwienia zęba bądź wkłady metalowe w zębie. Tlenek cyrkonu zapewnia koronom wytrzymałość przekraczającą trzykrotnie siły występujące w jamie ustnej podczas żucia. Dzięki temu właśnie możemy stosować go przy odbudowie nie tylko odcinka przedniego, ale także zębów bocznych.

Precyzja wykonania

Każda korona protetyczna musi zostać precyzyjnie zaprojektowana i wykonana. Z pomocą przychodzi tutaj oprogramowanie komputerowe CAD (ang. computer aided design), w którym odbywa się etap projektowania. Etap wykonania to z kolei oprogramowanie CAM (ang. computer aided manufacturing). Na początku model protetyczny jest skanowany przy użyciu bezdotykowego, trójwymiarowego skanera optycznego podłączonego do komputera z zainstalowanym oprogramowaniem do projektowania uzupełnień. Następnie super precyzyjna frezarka wycina z bloczka cerkonu strukturę, którą licuje się porcelaną poprzez napalanie.

Jeśli czujesz, że Twój uśmiech odbiera Ci pewność siebie, a estetyka pozostawia wiele do życzenia, przyjdź do nas – zaprojektujemy Twój nowy, piękny uśmiech!

Udostępnij wpis:

Masz pytania?
Napisz do nas!

Facebook
Popularne wpisy
Z życia kliniki

Dlaczego należy kontrolować i dbać o plomby w zębach?

Zadaniem stomatologa jest zadbanie o zdrowie pacjenta. Jednakże stomatologia to również sztuka i estetyka. Efekt pięknego estetycznego uśmiechu stał się nieodłącznym elementem leczenia zębów.

Przychodząc do gabinetu pacjent ma czuć się zaopiekowany oraz doinformowany, ponieważ oddaje się w ręce stomatologa i ważne jest aby czuł, że jego oczekiwania i potrzeby zostaną spełnione.

Czytaj więcej »
Z życia kliniki

Plomba plombie nie równa

Plomby dentystyczne stosuje się w przypadku ubytku, urazu lub ukruszenia zęba. Jest to nic innego jak wypełnienie dentystyczne, którego celem jest zabezpieczenie zęba przed dostawaniem się do jego wnętrza bakterii, drobnoustrojów i resztek jedzenia. Plomby są też skuteczną walką z rozprzestrzenianiem się próchnicy, a jak wiemy to najczęstsza choroba zębów, której skutki mogą być ogromne i wpływają na ogólny stan zdrowia.

Czytaj więcej »
Blog

Najtrudniejsze przypadki – to nasza domena

Leczeniem nagłych przypadków bólu zęba, zajmuje się najczęściej endodonta, czyli lekarz doskonale znający się na leczeniu kanałowym zębów. Jest to osoba charakteryzująca się niezwykłą dokładnością, starannością, cierpliwością oraz wiedzą w dziedzinie ratowania zębów i tu należy zaznaczyć, że lekarz stomatolog zajmujący się leczeniem kanałowym, jest najczęściej ostatnią deską ratunku dla Twoich naturalnych zębów.

Czytaj więcej »
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (.....) jedynie do kontaktu ze mną.