„Hollywoodzki Uśmiech” – spełnij marzenia o pięknym uśmiechu

Piękne, białe i równe zęby odejmują lat, dodają urody i pewności siebie – nie musimy mówić, na co dalej się to przekłada. Niestety, rzadko otrzymuje się je w genach, dlatego czasami niezbędna okaże się pomoc profesjonalnego stomatologa.

Zdjęcia w kolorowych magazynach i w internecie pokazują gwiazdy muzyki i filmu, a także blogerów i influencerów chwalących się idealnie równym i śnieżnobiałym uśmiechem. W Hollywood już dawno temu nastała moda na perfekcyjny uśmiech. Przykładów gwiazd, które go korygowały zabiegami stomatologicznymi nie trzeba długo szukać: Nicolas Cage, Catherine Zeta Jones, Emma Watson itp, … Ostatnio modę na poprawianie uśmiechu widać także w polskich social mediach. Krzysztof Ibisz, Andrzej „Piasek” Piaseczny, Natalia Siwiec, Maciej Musiał, Anna Mucha i inni chętnie pokazują efekty metamorfoz w tym tych z wykorzystaniem licówek.

Każda osoba chciałaby się cieszyć przepięknym, śnieżnobiałym uśmiechem niczym z czerwonego dywanu. Chcąc uzyskać podobny efekt, powinniśmy skorzystać ze stomatologii estetycznej. Specjaliści z tej dziedziny pomagają poprawić wygląd zębów, przez co stają się one nie tylko bielsze, ale także równe. Zaniedbane zęby są kompleksem wielu osób. W efekcie tracimy pewność siebie, wstydzimy się uśmiechać.

Czym są licówki?

Licówki są bardzo cienkimi płatkami ceramiki (porcelany) lub materiału kompozytowego zakładanymi w gabinecie stomatologicznym na przednie zęby pacjenta. Zapewniają one poprawę estetyki uśmiechu, bo pozwalają na zmianę kształtu, koloru, a nawet wielkości zęba lub zębów. Można dzięki nim zamaskować defekty szkliwa takie jak przebarwienia powstałe w wyniku zażywania tetracyklin lub spowodowane fluorozą i innymi zaburzeniami rozwojowymi (przebarwienia takie są niepodatne na wybielanie). Różnica w wyglądzie uśmiechu przed i po założeniu licówek jest tak duża, że metoda ta popularna jest na całym świecie i często korzystają z niej również osoby publiczne.

Licówki stosowane są równie często u osób z diastemą, czyli przerwą między „jedynkami”. Zastosowanie licówek pozwala w ich przypadku na zamknięcie przestrzeni i odtworzenie prawidłowych kontaktów zębowych.

Założenie licówek umożliwia także rekonstrukcję startych lub ukruszonych brzegów siecznych w przypadku, gdy wypełnienie kompozytowe jest niewystarczające i jest alternatywą dla koron protetycznych, gdy ząb nie jest poważnie uszkodzony. Takie leczenie jest bardziej zachowawcze, gdyż nie wymaga tak dużego oszlifowania zęba jak w przypadku zwykłej korony.

Licówki pozwalają osiągnąć wspaniały efekt estetyczny i odmienić każdy uśmiech. Dzięki licówkom możliwa jest:

 • Korekta estetyczna kształtu zęba poprzez jego wydłużenie, skrócenie, poszerzenie lub zwężenie.
 • Zmiana barwy zębów (rozjaśnienie).
 • Likwidacja diastem – czyli nieestetycznych szpar między zębami
 • Odbudowa częściowo utraconego zęba.
 • Korekta położenia zęba w łuku
 • Korekta niekosmetycznych wypełnienień zębów przednich

Najlepsze efekty estetyczne przynosi wykonanie jednocześnie 6-8 licówek, lecz w przypadku przebarwionego lub niewłaściwie ustawionego zęba, istnieje możliwość wykonania także pojedynczej licówki

ZĘBY GWIAZD srebrnego ekranu do zobaczenia w internecie pokazują wygląd Przed i Po wizycie u dentysty – Licówki totalnie odmieniły ich twarze!

Czy celebryci, aktorzy, gwiazdy, były zawsze nieskazitelnie piękne? Od urodzenia mogły pochwalić się tzw. hollywoodzkim uśmiechem? Na zdjęciach, gołym okiem widać, że ich perfekcyjne białe i proste zęby to efekt pracy ekspertów stomatologii Estetycznej

Marzysz o pięknym i zdrowym uśmiechu ? Z nami to możliwe.

Nie musisz już dłużej wstydzić się swojego uśmiechu – czas, aby poczuć się swobodnie w towarzystwie!

Specjaliści z Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Sypień zapraszają do skorzystania z usług oferowanych w ramach stomatologii estetycznej. Gwarantujemy fachowe, kompleksowe doradztwo, precyzyjny plan leczenia oraz oszałamiający efekt końcowy, który da Państwu piękny uśmiech i zdrowe uzębienie na wiele lat.

Pragniesz odmienić swój uśmiech. Zapraszamy na konsultacje do Centrum Implanotlogii Sypień, podczas których omówimy i zaplanujemy Twój nowy uśmiech!

O licówkach możesz również posłuchać, wypowiada się o nich nasz ekspert współzałożyciel Kliniki Dr Tomasz Sypień

Zadzwoń i umów się na wizytę: (+48) 338 227133 | (+48) 730 227133

Udostępnij wpis:

Masz pytania?
Napisz do nas!

Facebook
Popularne wpisy

Higienizacja w NCS Sypień

W trosce o zdrowie i komfort jamy ustnej warto regularnie dbać o jej higienę. W Nowoczesnym Centrum Stomatologii Sypień zapewniamy pacjentom kompleksową opiekę, a regularne wizyty higieniczne są kluczowym elementem dbania o zdrowie zębów i dziąseł.

Czytaj więcej »
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (.....) jedynie do kontaktu ze mną.