Implanty stają się coraz częściej wybieraną metodą uzupełniania braków zębowych, lecz wśród pacjentów nadal krąży wiele mitów na ich temat.

Wybraliśmy 5 najpopularniejszych MITÓW na temat implantów zębowych.

1. Implant zębowy to cały nowy ząb – mit!

Implant to tytanowy substytut wyłącznie korzenia zęba, osadzony w kości, niewidoczny gołym okiem. Na nim wykonuje się odbudowę protetyczną, która wygląda i funkcjonuje jak prawdziwy ząb.

2. O implanty nie trzeba dbać tak jak o własne zęby – mit!

Jeśli implanty mają funkcjonować do końca życia, to wymagają takiej samej higieny i troski jak o własne zęby. Wymagają również okresowych wizyt kontrolnych.

3. Wszczepienie implantu jest bardzo bolesne – mit!

Być może kiedyś wizyty u dentysty były związane z wieloma nieprzyjemnościami i bólem, jednak w XXI wieku stosowanie znieczulenia to podstawa zabiegów w każdym dobrym gabinecie.
Podobnie jest w przypadku wszczepienia implantów – najczęściej zabieg ten wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym. Jest to często zabieg mniej obciążający niż zwykła ekstrakcja zęba.

4. Po wszczepieniu implantu trzeba czekać z założeniem korony aż do wygojenia – mit

Tymczasową odbudowę protetyczną, np. koronę można założyć podczas tego samego zabiegu na wszczepiony implant, zachowując pełną estetykę zęba. Po okresie gojenia tymczasową odbudowę zastępuje się stałą, która może być wykonana z różnego rodzaju materiałów.

5. Każdy lekarz stomatolog może wszczepić implant – mit!

Zabiegi implantologiczne wymagają specjalistycznej wiedzy, precyzji, świetnego sprzętu i predyspozycji manualnych, aby Pacjent miał gwarancję efektu terapeutycznego. Wymagana jest również wiedza i doświadczenie protetyczne oraz współpraca implantologa z laboratorium protetycznym spełniającym najwyższe standardy.

Doktorzy Tomasz i Michał Sypień to doświadczeni eksperci reprezentujący najwyższy kunszt i biegłość w  implantologii i implantoprotetyce.

Więcej informacji na temat implantów znajdą Państwo na naszej stronie internetowej poświęconej implantom -> IMPLANTY

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuje Czytaj więcej

Czy znalazłeś to czego szukasz?

Nie Tak

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (.....) jedynie do kontaktu ze mną.