Mówimy po ukraińsku / Ми розмовляємо українською

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to dział stomatologii poświęcony profilaktyce próchnicy zębów oraz leczeniu już powstałych ubytków próchniczych. Zajmuje się metodami zachowania naturalnych właściwości zębów, które zostały utracone na skutek działania bodźców zewnętrznych.

Wykorzystując metody profilaktyki bądź leczenia ubytków, dąży się do odzyskania pełnego zdrowia zęba, czyli przywrócenia jego funkcji, estetyki i wytrzymałości.

W zakres zabiegów stomatologii zachowawczej wchodzi m.in: leczenie próchnicy zębów, odbudowa tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi (wypełnienia) oraz leczenie endodontyczne.

Bakterie, które znajdują się w jamie ustnej mogą powodować próchnicę i wiele innych schorzeń np.: schorzenia dziąseł i przyzębia, nieprzyjemny zapach z ust, a także choroby serca, nerek i stawów. Dlatego leczenie próchnicy jest tak ważne i ma podstawowe znaczenie nie tylko w utrzymaniu pięknego i zdrowego uśmiechu, ale również w utrzymaniu zdrowia całego organizmu.

Zdrowe zęby, a więc i piękny uśmiech to podstawa, a także marzenie wielu osób, które borykają się z problemami natury stomatologicznej. Marzenie to może stać się jednak rzeczywistością, a wiele w tym przypadku zależy od Państwa. Zachęcamy do regularnych wizyt kontrolnych, które pozwolą nam ocenić stan uzębienia i dobrać ewentualną metodę leczenia. Każdy problem stomatologiczny da się rozwiązać szybciej i sprawniej, im szybciej zostanie on zdiagnozowany, a prawidłowa ocena może być dokonana wyłącznie przez doświadczonego stomatologa. W klinice Implantologii i Stomatologii Estetycznej Sypień w ramach stomatologii zachowawczej, zapewniamy profesjonalne zabiegi związane nie tylko z umiejętnościami naszych specjalistów, ale także z zastosowaniem odpowiedniego sprzętu, który usprawnia każdą pracę (np. mikroskopy, diagnostyka cyfrowa). Wiemy również, że dla większości z Państwa, wizyta w gabinecie stomatologicznym nie należy do przyjemnych, dlatego też do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie. Staramy się przekazać właściwą wiedzę na temat określonych zabiegów, wytłumaczyć poszczególne etapy leczenia i pokazać, że każdy problem da się rozwiązać bezboleśnie – z korzyścią dla Państwa uśmiechu na wiele długich lat.

Profilaktyka i higiena

W naszym gabinecie duży nacisk kładziemy na diagnostykę i profilaktykę, co zapewnia naszym pacjentom wczesne wykrycie pojawiających się na przestrzeni lat nieprawidłowości czy możliwych dolegliwości. Od lat zajmujemy się stomatologią zachowawczą. Dzięki wczesnemu zdiagnozowaniu i usunięciu próchnicowo zmienionych tkanek zęba można uniknąć powikłań w postaci bólu zęba i dyskomfortu w jamie ustnej. Pozwala to pacjentom znacznie dłużej cieszyć się własnym, pięknym uśmiechem. Dysponujemy najnowszymi materiałami kompozytowymi, które pozwalają na odbudowę zębów przednich i tylnych w sposób niezauważalny dla oka, ale równocześnie kładziemy nacisk na przywrócenie prawidłowej funkcji każdego zęba. W rozległych odbudowach zębów bocznych wykonujemy rekonstrukcje materiałami kompozytowymi i porcelanowymi, aby zapewnić większą trwałość i wytrzymałość zęba na długi okres czasu, a dodatkowo zapewniając niezwykłą estetykę

Profilaktyka w stomatologii odgrywa ogromną rolę w zapobieganiu próchnicy, chorobom przyzębia oraz innym chorobom zębów i jamy ustnej. Właściwa higiena pozwala na eliminację przykrego zapachu z ust, zmniejsza przebarwienia i zapewnia poczucie świeżości. Stosowanie się do jej zasad pozwala na zachowanie własnego zdrowego uzębienia, a tym samym pięknego uśmiechu do późnej starości. Leczenie zachowawcze, periodontologiczne, ortodontyczne i protetyczne jest o wiele skuteczniejsze w warunkach prawidłowej higieny jamy ustnej, a leczenie chirurgiczne i implantologiczne wymaga bezwzględnego przestrzegania jej zasad. Systematyczne zabiegi profilaktyczne wykonywane w gabinecie stomatologicznym to tylko połowa sukcesu. Aby leczenie było skuteczne, pacjent również musi dokładnie i systematycznie wykonywać zabiegi higieniczne w domu.

Więcej o higienie jamy ustnej znajdą Państwo na naszym firmowym blogu. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem “Prawidłowa higiena jamy ustnej. Higienistka i jej rola w gabinecie stomatologicznym”

Jak wygląda proces leczenia ubytków ?

Leczenie zachowawcze w klinice poprzedzone jest zawsze gruntowną diagnostyką, dostosowaną do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz oceną stanu zębów i powstałych ubytków. Wszystkie zabiegi wykonywane są przy użyciu nowoczesnych, atestowanych materiałów stomatologicznych najwyższej jakości.

Zakładając wypełnienia dbamy nie tylko o ich trwałość, ale także razem z pacjentem starannie wybieramy kolorystykę dostosowaną do naturalnej barwy szkliwa. Dzięki temu plomby są całkowicie nie widoczne i wyglądają jak naturalne zęby

Wybielanie zębów

Białe i piękne zęby to dzisiaj niezwykle ceniony atut. Dodają uroku, pewności siebie, a także poprawiają samopoczucie. Każdy mając białe i zdrowe zęby, chętniej i częściej się uśmiecha.  Dzięki temu jesteśmy korzystniej postrzegani przez otoczenie. Istnieje wiele sposobów na wybielanie zębów. Zabieg ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród pacjentów.

Przed wybielaniem należy wyeliminować próchnicę, osad oraz kamień nazębny. Dla osób, które cenią efektywność procesu proponujemy metodę tzw. domową. Metoda ta opiera się na stosowaniu specjalnej nakładki, stworzonej na bazie wycisku zębów. Wypełnia się ją profesjonalnym żelem i samodzielnie kontroluje rezultaty działania.

Kolejną metodą wybielania jest metoda gabinetowa, która jest o wiele szybsza i skuteczniejsza od wybielania nakładkowego. W przeciągu godziny uzyskuje się efekt natychmiastowy

Wszystkie z przedstawionych powyżej metod są bezpieczne i nie uszkadzają zębów. W naszej klinice wybielanie wykonują lekarze zajmujący się stomatologią zachowawczą oraz estetyczną.

Najważniejsze zasady, aby zachować zdrowe i piękne zęby jak najdłużej:

Zdrowe, zadbane i białe zęby to nie tylko ważny element urody, o którym z pewnością każdy marzy, ale też oznaka dobrej kondycji organizmu. Aby móc cieszyć się pięknym uśmiechem, konieczne jest przestrzeganie kilku podstawowych i tak naprawdę bardzo prostych zasad. Prawidłowa higiena jamy ustnej, zbilansowana dieta i regularne wizyty kontrolne u dentysty to tak naprawdę najważniejsze zasady, których konsekwentne przestrzeganie warunkuje stan zębów.

Zatem od czego zacząć aby mieć zdrowe i piękne zęby przez wiele lat?

1.Podstawowym czynnikiem mającym wpływ na stan zdrowia jamy ustnej jest jej higiena (więcej informacji o higienie jamy ustnej znajdą Państwo w artykule na naszym firmowym blogu. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem “Prawidłowa higiena jamy ustnej. Higienistka i jej rola w gabinecie stomatologicznym”

2. Regularne wizyty kontrolne u dentysty.

Systematyczne wizyty u dentysty pomagają zapobiegać próchnicy i chorobom dziąseł, a wykrycie ewntualnych infekcji lub uszkodzeń zębów we wczesnym stadium pozwala na szybkie i całkowite ich wyleczenie. Dlatego zaleca się, aby dorośli odwiedzali dentystę przynajmniej raz na pół roku, natomiast dzieci co trzy miesiące – ze względu na większą podatność na próchnicę. Podczas wizyty stomatolog oceni stan zębów i dziąseł, jeżeli zaistnieje konieczność zostanie usunięty kamień nazębny oraz zostanie wyjaśnione jak prawidłowo dbać o zdrowie swoich zębów i dziąseł. Pamiętaj, że nie warto czekać, aż pojawi się ból, w sytuacji, gdy będzie on odczuwalny natychmiast należy udaś się do dentysty. Częste wizyty zmniejszają ryzyko rozwinięcia się ewentualnych chorób. Ponadto, im mniejsze ubytki, tym mniej skomplikowane leczenie.

Pierwsza wizyta? Zarejestruj się!

Rejestracja

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuje Czytaj więcej

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (.....) jedynie do kontaktu ze mną.