SKANER WEWNĄTRZUSTNY 3D vs TRADYCYJNY WYCISK

Żyjemy w świecie nowych technologii, które występują w każdej branży, oferując szerokie i zupełnie nowe możliwości działania. Stomatologia cyfrowa to obecnie najbardziej dynamicznie rozwijająca się dziedzina stomatologii.

Skaner Wewnątrzustny czyli cyfrowy skaner 3D to jedna z nowszych technologii dostępna w Centrum Stomatologii Sypień, umożliwia pobranie w ciągu kilku minut wirtualnego wycisku bez użycia masy wyciskowej. Dzięki temu przed rozpoczęciem leczenia otrzymujemy model 3D uzębienia Pacjenta na ekranie komputera. Na podstawie wirtualnego modelu diagnostycznego możemy szybciej i z dużo większą precyzją analizować stan uzębienia Pacjenta oraz z najwyższą dokładnością zaplanować procedury leczenia.

SKANER 3D – KOMFORT…DOKŁADNOŚĆ….CZAS

Dzięki symulacji 3D w ciągu kilku chwil Pacjent może zobaczyć na ekranie monitora planowany efekt leczenia. Nowa technologia diagnostyczna zdecydowanie ułatwia komunikację lekarza z Pacjentem.
Co najważniejsze skan łuku zajmuje dwie, trzy minuty i daje efekt „wow”. Niektórzy pacjenci kiedy dzwonią, w celu umówienia się na wizytę podpytują czy będzie skaner? Jest to metoda szybka, czysta… bez klejących mas i ślinotoku.
Dla wielu pacjentów stosowanie masy wyciskowej jest bardzo nieprzyjemne, wręcz wywołuje to odruch wymiotny. Po wycisku pacjent musi oczyścić jamę ustną z resztek masy. Dzięki wykorzystaniu skanera unikamy konieczności zastosowania masy wyciskowej – wycisk pobierany jest komputerowo i trwa zdecydowanie krócej.
Skaner precyzyjnie odczytuje warunki w jamie ustnej pacjenta, tworząc trójwymiarowy obraz uzębienia na monitorze. Zastosowanie wycisku komputerowego przyspiesza proces leczenia, a wysoka dokładność skanera pozwala uzyskać lepsze wyniki kliniczne i zwiększyć trwałość uzupełnień. Korony, mosty, licówki są szczelnie dopasowane do powierzchni zębów, przez co zmniejsza się ryzyko rozwoju bakterii powodujących próchnicę wtórną i choroby przyzębia.

PRZEWAGA SKANERA WEWNĄTRZUSTNEGO 3D nad TRADYCYJNYM WYCISKIEM

Wygoda dla pacjenta – Badanie jest bezbolesne i eliminuje dyskomfort, który pacjent może odczuwać przy tradycyjnym pobieraniu wycisku, w szczególności jeżeli chodzi o nieprzyjemny odruch wymiotny.

Precyzja i czas – komputerowe wspomaganie projektowania i wytwarzania odbudowy protetycznej pozwala na uzyskanie maksymalnie dokładnych rezultatów. Zyskujemy również na czasie, gdyż cyfrowy model można natychmiastowo wysłać do laboratorium protetycznego.

Współpraca z pacjentem – stomatolog konsultuje z pacjentem projekt uzupełnienia protetycznego, co pozwala na drobne korekcje zgryzu czy kształtu zębów i uzyskanie zdrowego, pięknego uśmiechu.

Stworzony dla Twojego komfortu

Dlaczego SKANER 3D

Skaner wewnątrzustny podnosi efektywność pracy, jakość usług, przyśpieszyć okres leczenia, a przede wszystkim pozytywnie wpłynąć na wygodę i zadowolenie pacjentów. Wirtualna symulacja prac protetycznych i możliwość obejrzenia ich z każdej strony dzięki technologii 3D pozwala, by pacjent przed podjęciem leczenia zobaczył jego końcowy efekt, a nawet w wielu wypadkach mógł sam zdecydować jaki kształt, kolor, długość mają mieć jego nowe zęby. Coraz częściej nowoczesne technologie stomatologiczne pozwalają na zewnętrzne metamorfozy w wyglądzie pacjentów. Dzięki temu wpływają na ich psychikę, lepsze samopoczucie i lepsze życie.

W Centrum Stomatologii Sypień korzystając na co dzień z nowoczesnej technologii, gwarantujemy najwyższą jakość usług i doskonałe wyniki kliniczne każdego zabiegu. W połączeniu z RTG czy tomografią komputerową, skaner daje nam dokładny obraz struktur anatomicznych Pacjenta, co pozwala na szczegółowe zaplanowanie każdego leczenia.

Zadzwoń i umów się na konsultację

📞(+48) 338 227133 | (+48) 730 227133

Udostępnij wpis:

Masz pytania?
Napisz do nas!

Facebook
Popularne wpisy

Higienizacja w NCS Sypień

W trosce o zdrowie i komfort jamy ustnej warto regularnie dbać o jej higienę. W Nowoczesnym Centrum Stomatologii Sypień zapewniamy pacjentom kompleksową opiekę, a regularne wizyty higieniczne są kluczowym elementem dbania o zdrowie zębów i dziąseł.

Czytaj więcej »
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (.....) jedynie do kontaktu ze mną.