Szkolenie u mistrza terapii manualnej prof. Mariano Rocabado

W Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Sypień kładziemy duży nacisk na ciągłe poszerzanie swojej wiedzy i umiejętności, uczestnicząc w różnego rodzaju krajowych i zagranicznych szkolenia i kongresach. Dzięki wykwalifikowanemu personelowi oraz odpowiednio wyposażonym gabinetom świadczone w naszym Centrum usługi są na najwyższym poziomie.

W dniach 5-9.03.2018 nasi specjaliści Dr Tomasz Sypień, Dr Michał Sypień, Dr Jakub Urban oraz Dr Katarzyna Bindek-Sypień uczestniczyli w prestiżowym, praktyczno-teoretycznym szkoleniu na temat dysfunkcji czaszkowo-żuchwowych, diagnostyki i podejścia do leczenia stawu skroniowo-żuchwowego.

Warto zaznaczyć że było to pierwsze w Polsce szkolenie dotyczące dysfunkcji czaszkowo-żuchwowych dla specjalistów. Dwu-modułowe szkolenie prowadzone było przez profesora Mariano Rocabado,  światowej sławy eksperta zajmującego się  od kilkudziesięciu lat leczeniem zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego. Profesor Mariano Rocabado jest nieocenionym ekspertem w zakresie diagnozy i leczenia stawów skroniowo-żuchwowych.  Uzyskał tytuł doktora w zakresie fizjoterapii oraz jest profesorem ortodoncji. Odbyte szkolenie u mistrza terapii manualnej prof. Mariano Rocabado szczegółowo poszerzyło wiedzę naszych specjalistów z zakresu patologii synowialnego stawu skroniowo żuchwowego a także szczegółowo wyjaśniło zależności pomiędzy kręgosłupem szyjnym a okluzją.

Warto zaznaczyć, że zaburzenia czynnościowe układu ruchowego narządu żucia nie są problemem wyodrębnionej specjalizacji i w ich przypadku konieczne jest współdziałanie stomatologii z medycyną ogólną i fizjoterapią. Układ ruchowy narządu żucia stanowi złożoną jednostkę morfologiczno-czynnościową której dysfunkcje manifestuje poprzez różnorodność objawów w obrębie samego aparatu ruchowego żucia, jak i w narządach odległych. W wielu przypadkach konieczne jest równoczesne, wielopłaszczyznowe prowadzenie terapii, która umożliwia całkowite, bądź częściowe odtworzenie prawidłowych stosunków anatomiczno-czynnościowych. Do osiągnięcia tych celów niezbędna jest współpraca specjalistów z zakresu stomatologii i fizjoterapii. Tylko kompleksowa terapia poprzez przywrócenie prawidłowych stosunków wewnątrz i zewnątrzustnych, zmniejszenie dolegliwości bólowych, przywrócenie prawidłowego balansu mięśniowego, zwiększenie zakresu ruchomości umożliwia pełne wyleczenie pacjenta z dysfunkcji układu stomatognatycznego.

Dzięki informacjom, które przekazywane są przez ekspertów światowej sławy, takich jak profesor Mariano Rocabado, nasi specjaliści mają możliwość udoskonalić swoje umiejętności i stosować w praktyce najlepsze rozwiązania.

Wiedza, którą zdobywają lekarze w trakcie całego szkolenia, poszerza ich horyzonty, dzięki czemu stosowane przez nich leczenie jest kompleksowe, a efekty przynoszą planowane rezultaty.

Poniżej opinie Naszych specjalistów na temat szkolenia u profesora Mariano Rocabado.

Dr Michał Sypień: „Fantastyczny czas oraz szkolenie u prawdziwego mistrza terapii manualnej M. Rocabado. Brakujące ogniwo badania stawów skroniowo żuchwowych oraz związanych z nimi patologi daje możliwość pełnego leczenia pacjentów . Teraz już nic nie będzie takie samo 😉💪 Diagnostyka okluzji powiązana z diagnostyka stawów czaszkowo kręgowych daje pełny obraz tego co dzieję się w obrębie naszego układu żucia (stomatognatycznego).

Dr Tomasz Sypień: „Tak zwane szkolenie spinające całościowo głowę z resztą organizmu w kwestii okluzji i stabilności efektów leczenia 🙂 prof. Mariano Rocabado. Fizjoterapia, Terapia Manualna synowialnych stawów głowy i szyi analizuje zaburzenia stawów skroniowo żuchwowych w połączeniu z resztą człowieka….”

Dr Jakub Urban: „5 dniowy kurs z profesorem Mariano Rocabado zmienił sposób patrzenia na zagadnienia okluzyjne. Ukazał świat okluzji przez pryzmat fizjologii i patologii stawów i zaburzeń kręgosłupa szyjnego. Dopełnił i spiął wcześniejsze nauki. Ułatwił podejście do terapii okluzyjnej z respektem dla stawów i zarządzanie ryzykiem. Bez wątpienia jest to jedno z najważniejszych szkoleń, które odbyłem i polecam.”

Udostępnij wpis:

Masz pytania?
Napisz do nas!

Facebook
Popularne wpisy
Z życia kliniki

Historia uśmiechu Pani Basi.

Pani Basia to kobieta, która przez wiele lat zmagała się z problemem zgrzytania zębami. Jej problem nie był wcześniej właściwie zdiagnozowany i leczony. To z kolei prowadziło do kruszenia się jej zębów i skracania ich koron klinicznych.

Czytaj więcej »
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (.....) jedynie do kontaktu ze mną.