Najtrudniejsze przypadki – to nasza domena

Najtrudniejsze przypadki stomatologiczne

Ból zęba to tak naprawdę jeden z ostatnich alarmów w naszym organizmie, mówiący nic więcej jak: „proszę ratuj tego zęba”. Więcej o konsekwencjach i bagatelizowaniu oznak chorych zębów, przeczytacie w poprzedni wpisie na naszym blogu:
Boli! Nie zwlekaj, ani chwili!

W najnowszym naszym wpisie opiszemy sposoby, w jaki możemy pomóc rozwiązać Twoje problemy z bólem zęba.

Badanie stomatologiczne

Kto zajmuje się leczeniem nagłego bólu zęba?

Leczeniem nagłych przypadków bólu zęba, zajmuje się najczęściej endodonta, czyli lekarz doskonale znający się na leczeniu kanałowym zębów. Jest to osoba charakteryzująca się niezwykłą dokładnością, starannością, cierpliwością oraz wiedzą w dziedzinie ratowania zębów i tu należy zaznaczyć, że lekarz stomatolog zajmujący się leczeniem kanałowym, jest najczęściej ostatnią deską ratunku dla Twoich naturalnych zębów.

Dokładnie, Ci lekarze to ratownicy naturalnych zębów, dlatego warto się umówić na wizytę i nie czekać, aż naszym kolejnym etapem będzie wizyta u chirurga z diagnozą: „do wyrwania”! Bo oprócz tego, że stracimy nasz naturalny ząb to i sporo pieniędzy na kolejne etapy leczenia.

Czym jest endodoncja?

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe jest to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem chorób miazgi zębów oraz powikłań z nimi związanych, takie leczenie jest przeprowadzane w przypadku nieodwracalnego uszkodzenia nerwu zęba oraz miazgi zębowej. Leczenie kanałowe to duża szansa na uchronienie naturalnego zęba przed jego wyrwaniem i bardzo mocno trzeba o to walczyć, bo do tej pory medycyna nie wymyśliła nic bardziej doskonałego niż nasze naturalne, własne zęby.

Jak wygląda leczenie kanałowe w Sypień Stomatologia?

Leczenie stomatologiczne wspomagane jest przede wszystkim wiedzą oraz latami doświadczeń lekarzy, ale też innowacyjnymi metodami, materiałami oraz maszynami i technologiami.

Wszystko to tworzy jedną, niezastąpioną całość!
Każda klinika stomatologiczna marzy o takim zestawieniu, a my nim po prostu dysponujemy na miejscu w swoich gabinetach!

Trudne przypadki stomatologiczne

Przede wszystkie w powiększeniu!

Ponieważ jesteśmy w stanie spojrzeć na skomplikowane, mikroskopijne struktury Waszych zębów w aż 25x powiększeniu! No dobra, ale ktoś z Was mógłby pomyśleć – „ale po co komu aż tak wielkie powiększenie? Przecież ząb jest dokładnie widoczny gołym okiem, jego leczenie z pewnością jest możliwe bez „maszynowego wspomagania”!”

Tu Was może zdziwimy, a może i nie ale dojście do kanałów zęba jest mniejszy od jednego z najbardziej znanych nam owadów – mrówki! Jego wymiary wynoszą zaledwie około 3x4mm, a jeszcze zostają nam kanały które bagatela są jeszcze mniejsze.

Mikroskop pozwala nam oświetlić oraz powiększyć pole leczenia oraz:
 • zlokalizowanie i opracowanie poszczególnych kanałów zęba,
 • dokładne wyczyszczenie, opracowanie i wypełnienie kanałów w zębie,
 • Identyfikacją wcześniej niewykrywalnych struktur,
 • Wizualizacje kanałów korzeniowych,
 • Dostrzeżenie przewężeń, obliteracji i perforacji.

Czy mikroskop to wszystko?

Pewnie, że nie!

Każdy lekarz endodonta dysponuje w naszej klinice również:

 • endometrami
 • radiowizjografią,
 • kaferdamem
 • oraz innymi niezbędnymi narzędziami, służącymi w poprawnym i dokładnym leczeniu kanałowym zębów

Ważne są również procedur leczenia i urządzeń diagnostycznych, czynią wszystkie realizowane zabiegi całkowicie bezpiecznymi i mało inwazyjnymi, ale tu zawsze jest potrzebny jeszcze odpowiedni lekarz.

Gabinet u stomatologa

FAQ - najczęściej zadawane przez Was pytania.

Czy możliwe jest leczenie zębów na jednej wizycie?

Tak. Jeżeli diagnostyka zęba wskazuje na taką możliwość, staramy się wyleczyć ząb już nawet na pierwszej wizycie Państwa w naszej Klinice.

Czy leczenie kanałowe boli?

Nie. Dysponujemy bardzo zaawansowanymi preparatami znieczulającymi, pozwalającymi na przeprowadzenie leczenia kanałowego praktycznie bezboleśnie i bezstresowo dla naszych Pacjentów.

Czy jak ból zęba ustąpi, mogę czekać z wizytą?

Zupełnie tego nie zalecamy. Często ból zęba powraca z jeszcze mocniejszą siłą, a do tego może doprowadzić do groźnych powikłań w przypadku rozległego zakażenia bakteryjnego miazgi zęba. Nie warto czekać, czym wcześniej zgłosimy się na wizytę tym mamy większe szanse na uratowanie własnego zęba przed jego usunięciem.

Ile kosztuje leczenie kanałowe zęba?

Jest to sprawa bardzo indywidualna, zależy od ilości kanałów, skomplikowania leczenia oraz w przypadku ułamania, ukruszenia lub daleko posuniętej próchnicy rodzaju odbudowy korony zęba. Każdy z naszych Pacjentów jest informowany o kosztach takiego leczenia.

Udostępnij wpis:

Masz pytania?
Napisz do nas!

Facebook
Popularne wpisy

Higienizacja w NCS Sypień

W trosce o zdrowie i komfort jamy ustnej warto regularnie dbać o jej higienę. W Nowoczesnym Centrum Stomatologii Sypień zapewniamy pacjentom kompleksową opiekę, a regularne wizyty higieniczne są kluczowym elementem dbania o zdrowie zębów i dziąseł.

Czytaj więcej »
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (.....) jedynie do kontaktu ze mną.