Kurs chirurgiczno-protetyczny „Backward planning w implantologii czyli jak zacząć od końca”

„Backward planning w implantologii czyli jak zacząć od końca” – pod tym hasłem w naszym Centrum 14 i 15 października odbył się dwudniowy kurs chirurgiczno-protetyczny prowadzony przez doktorów Michała i Tomasza Sypień.

Uczestnikami szkolenia byli lekarze stomatolodzy chcący poszerzać swoją wiedzę z zakresu chirurgii, implantologii i protetyki. Poznawali oni zagadnienia i procedury obowiązujące w tych dziedzinach stomatologii. Doktorzy Michał i Tomasz Sypień chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą zdobytą na różnego rodzaju krajowych i zagranicznych szkoleniach i kongresach. W oparciu o swoją wieloletnią praktykę i zamiłowanie do tychże tematów, kursy prowadzone przez Braci Sypień są bardzo interesujące i angażujące wszystkich słuchaczy.

Pierwszego dnia lekarze mieli możliwość zapoznania się ze szczegółowymi zagadnieniami związanymi z oceną ryzyka w implantologii i chirurgii oraz planowaniem takiego leczenia. Aby szkolenie nie było monotonne, oprócz części teoretycznej, była również część praktyczna i warsztaty, na których uczestnicy w praktyce mogli sprawdzić i poćwiczyć procedury zarządzania tkankami miękkimi.

Drugiego dnia również odbywały się zabiegi i poruszane były zagadnienia związane z chirurgią. Natomiast w końcowym etapie szkolenia dominował temat implanto-protetyki celowanej w długotrwały sukces.

Doktorzy Michał i Tomasz Sypień prowadząc takie szkolenia opierają się na własnych doświadczeniach i przykładach z życia pracy stomatologa, implantologa i protetyka.

Udostępnij wpis:

Masz pytania?
Napisz do nas!

Facebook
Popularne wpisy
Z życia kliniki

Historia uśmiechu Pani Basi.

Pani Basia to kobieta, która przez wiele lat zmagała się z problemem zgrzytania zębami. Jej problem nie był wcześniej właściwie zdiagnozowany i leczony. To z kolei prowadziło do kruszenia się jej zębów i skracania ich koron klinicznych.

Czytaj więcej »
Z życia kliniki

Dlaczego należy kontrolować i dbać o plomby w zębach?

Zadaniem stomatologa jest zadbanie o zdrowie pacjenta. Jednakże stomatologia to również sztuka i estetyka. Efekt pięknego estetycznego uśmiechu stał się nieodłącznym elementem leczenia zębów.

Przychodząc do gabinetu pacjent ma czuć się zaopiekowany oraz doinformowany, ponieważ oddaje się w ręce stomatologa i ważne jest aby czuł, że jego oczekiwania i potrzeby zostaną spełnione.

Czytaj więcej »
Z życia kliniki

Plomba plombie nie równa

Plomby dentystyczne stosuje się w przypadku ubytku, urazu lub ukruszenia zęba. Jest to nic innego jak wypełnienie dentystyczne, którego celem jest zabezpieczenie zęba przed dostawaniem się do jego wnętrza bakterii, drobnoustrojów i resztek jedzenia. Plomby są też skuteczną walką z rozprzestrzenianiem się próchnicy, a jak wiemy to najczęstsza choroba zębów, której skutki mogą być ogromne i wpływają na ogólny stan zdrowia.

Czytaj więcej »
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (.....) jedynie do kontaktu ze mną.