Jak szukać dobrego stomatologa ?

Jak wybrać dobrego stomatologa ? www.sypien.pl

Jak wybrać dobrego dentystę? Wybór dobrego, rzetelnego gabinetu stomatologicznego to nie lada wyzwanie, szczególnie teraz w gąszczu ofert tysięcy stomatologów.
Na pewno cena nie powinna być głównym czynnikiem wyboru, zdecydowanie lepiej nie wybierać najtańszej ceny za wizytę, tylko aby mieć pewność, że trafiliśmy do dobrego gabinetu stomatologicznego, który dysponuje fachową wiedza, umiejętnościami oraz posiada nowoczesny sprzęt zapłacić trochę więcej.
Podpowiadamy, co należy wziąć pod uwagę, szukając na prawdę dobrego stomatologa.

1. WIEDZA I DOŚWIADCZENIE

Kois Center w USA – prestiżowy ośrodek szkoleniowy dla najlepszych stomatologów

Dobry stomatolog to lekarz, który nieustannie poszerza swoje kompetencje: bierze udział w sympozjach, kursach, dodatkowych szkoleniach czy studiach podyplomowych. Oprócz wykształcenia istotne jest, aby był na bieżąco z nowościami z zakresu procedur w leczeniu stomatologicznym.
Dlaczego to takie ważne? Ponieważ medycyna a przede wszystkim stomatologia rozwija się w zawrotnym tempie, nowe rozwiązania pozwalają na większe bezpieczeństwo i komfort pacjentów oraz skuteczniejsze działanie specjalistów.
Centrum Stomatologii Sypień jedyna w kraju klinika stomatologiczna z taką ilością lekarzy którzy mieli zaszczyt uczyć się od jednego z największych światowych autorytetów w stomatologii John Kois’a w USA. Przypomnijmy, że Kois Center to najbardziej prestiżowy na świecie ośrodek szkoleniowy, gdzie uczą się najwybitniejsi stomatolodzy na Świecie.

Założyciele Kliniki Dr Tomasz Sypień i Dr Michał Sypień uzyskali tytuł Mentora w Kois Center. To wspaniałe osiągnięcie jest podsumowaniem ciężkiej pracy i wieloletniej drogi szkoleniowej Dr Tomasza i Michała związanej z egzaminem na Mentora. Bycie Mentorem Kois Center to niesamowite wyróżnienie oraz potwierdzenie najwyższych kwalifikacji w obranej drodze zawodowej.
Najlepszy lekarz to ten z powołania. Nasi eksperci dzięki zaangażowaniu, są otwarci na potrzeby pacjentów i wybierają dla nich nowoczesne i optymalne sposoby leczenia.

2. NOWOCZESNY SPRZĘT I BEZPIECZEŃSTWO PACJENTÓW

Dobry gabinet stomatologiczny to przede wszystkim gabinet nowoczesny, korzystający z najnowszych osiągnięć, jakie niesie ze sobą współczesna stomatologia. Tyczy się to nie tylko nowoczesnych urządzeń, ale także nowatorskich metod leczenia oraz niezwykle skutecznych i niemalże bezbolesnych metod znieczulania.
W Centrum implantologii Sypień korzystamy z najnowszych technologii i zaawansowanego sprzętu medyczno-diagnostycznego, co pozwala nam świadczyć usługi stomatologiczne na najwyższym poziomie. Wykonujemy między innymi cyfrowe zdjęcia rentgenowskie i korzystamy z nowoczesnej tomografii komputerowej 3D, a na wyposażeniu każdego gabinetu znajduje się specjalistyczny mikroskop zabiegowy.
Komfort naszych Pacjentów poprawiają natomiast nowoczesne środki znieczulające, dzięki którym ból nie jest odczuwalny, nawet przy najbardziej inwazyjnych zabiegach. Strach przed strzykawką możemy rozwiązać znieczuleniem za pomocą urządzenia komputerowego The Wand, a miejsce wkłucia znieczulić specjalnym żelem. Stosujemy też krótko działające środki przeciw lękowe i rozluźniające. Rewolucyjny wpływ na jakość w leczeniu stomatologicznym ma skaner wewnątrzustny. Dzięki niemu jamę ustną rejestruje się cyfrowo, a jej obraz natychmiast pojawia się na ekranie w technologii 3D. W większości wypadku jesteśmy w stanie zrezygnować z klasycznych wycisków masami. To oznacza nie tylko wygodę dla pacjenta (brak odruchu wymiotnego), ale także nieosiągalną dotąd precyzję w wykonaniu prac protetycznych.
Dzięki tak innowacyjnym technologiom jak skaner wewnątrzustny pacjent otrzymuje komfort większe bezpieczeństwo. Wykorzystanie skanera pozwala pacjentowi przede wszystkim uniknąć nieprzyjemnego zabiegu, mianowicie stosowanie masy i dużych łyżek wyciskowych.
Tradycyjnie wyciski pobierane są w celu przygotowania uzupełnienia protetycznego, np. korony, mosty i licówki. Dla wielu pacjentów stosowanie masy wyciskowej jest bardzo nieprzyjemne, wręcz wywołuje to odruch wymiotny.

3. KOMPLEKSOWOŚĆ USŁUG

Kompleksowość usług – to słowo klucz. Pozwala na przeprowadzenie zabiegów z zakresu tradycyjnie pojmowanej stomatologii, chirurgii stomatologicznej, implantologii, periodontologii czy stomatologii estetycznej w jednym miejscu. Dzięki temu skróceniu ulega okres leczenia, a pacjent zyskuje opiekę medyczną w pełnym wymiarze. Dzięki ofercie stomatologii kompleksowej na miejscu od ręki możemy wykonać diagnostykę obrazową, a zespół ekspertów gwarantuje holistyczne podejście do pacjenta, rozwiązując jego problemy w sposób kompleksowy.
Lekarze dentyści pracujący w Centrum Stomatologii Sypień to zgrana stała kadra stale podnoszących swoje kwalifikacje specjalistów. Aktualnie w skład naszego zespołu, wchodzi 8 stomatologów i ortodonta. Dla wszystkich stomatologia jest prawdziwą pasją.
Świadczymy usługi z szerokiego zakresu dziedzin stomatologii, począwszy od działań profilaktycznych i leczenia dzieci i młodzieży, poprzez ortodoncję, protetykę, chirurgię, leczenie stawów skroniowo-żuchwowych, specjalistyczną endodoncję mikroskopową na implantologii skończywszy. W trakcie indywidualnych konsultacji, pomożemy pacjentowi w dobraniu planu odpowiedniego, kompleksowego leczenia zębów, omówimy jego poszczególne etapy, a także przedstawimy kosztorys. Rezultaty dobrze przeprowadzonej, pod naszym okiem metamorfozy, pozostają widoczne na wiele lat, a nowy uśmiech zmienia życie na lepsze.

4. ATMOSFERA W GABINECIE I EMPATIA STOMATOLOGA

Atmosfera i komfortowe warunki – podstawa profesjonalnego gabinetu stomatologicznego

Każdy pacjentów pewnie nie raz stresował się przed wizytą u dentysty. Dlatego tak ważne jest, aby personel medyczny był epmatyczny i zapewnił pacjentom miłą i życzliwą atmosferę. Czasem zwykły uśmiech lub żart dentysty może rozładować nawet najbardziej stresującą sytuację.
Dlatego właśnie dentysta musi być wyrozumiały i poprzez swoje działania stworzyć komfortowe warunki leczenia. Każdy stomatolog powinien także umieć w prosty i jasny sposób wytłumaczyć jakie kroki zostaną podjęte w ramach leczenia. Pacjenci często nie znają się na zabiegach, stąd też to w gestii lekarza należy poinformowanie i rozwianie wszystkich wątpliwości, aby pacjent mógł czuć się komfortowo i bezpiecznie.
W centrum implantologii Sypień pierwsza wizyta zaczyna się od konsultacji podczas której dokładnie diagnozujemy pacjenta. Wykonujemy m.in diagnostykę obrazową, zdjęcia wewnątrzustne, zapewniamy też diagnostykę czynnościową w celu wyeliminowania tzw. fałyszwych przesłanek leczniczych.
Konsultacja to też dokładna rozmowa z pacjentem, celem poznania jego oczekiwań i pragnień.
Dbając o wysoki standard i zadowolenie pacjenta wszystkie te etapy są niezbędne do kompleksowego zdiagnozowania oraz ustalenia odpowiedniego i efektywnego planu leczenia.

5. SPRAWDŹ REKOMENDACJE

Warto dowiedzieć się, czy Twoja rodzina lub znajomi korzystają już z usług profesjonalnego stomatologa. Ich doświadczenie może okazać się nieocenione przy wyborze dentysty. Możesz też sprawdzić opinie o lekarzach w internecie na takich serwisach jak google.pl, znanylekarz.pl lub facebook.pl. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie wpisy mogą być obiektywne, dlatego dobrze jest zachować wobec nich pewną dozę dystansu.

Podsumowując, wybierając gabinet dentystyczny warto kierować się takimi jego walorami, jak:

 • Bogate doświadczenie i wiedza zatrudnionych w nim lekarzy
 • Potwierdzona wysoka jakość oferowanych usług
 • Szeroki wachlarz i kompleksowość oferowanych usług
 • Innowacyjne, skuteczne metody i nowoczesna aparatura medyczna
 • Indywidualne podejście i planowanie leczenia
 • Gwarancja poczucia bezpieczeństwa wzrastająca z każdą następną wizytą – potęgują ją dbałość personelu o miłą i przyjazną atmosferę

W Centrum Stomatologii Sypień kwestią priorytetową jest dla nas zaufanie każdego naszego Pacjenta oraz jego zdrowy i piękny uśmiech.

Udostępnij wpis:

Masz pytania?
Napisz do nas!

Facebook
Popularne wpisy

Higienizacja w NCS Sypień

W trosce o zdrowie i komfort jamy ustnej warto regularnie dbać o jej higienę. W Nowoczesnym Centrum Stomatologii Sypień zapewniamy pacjentom kompleksową opiekę, a regularne wizyty higieniczne są kluczowym elementem dbania o zdrowie zębów i dziąseł.

Czytaj więcej »
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (.....) jedynie do kontaktu ze mną.