Implantologia – sposób na zdrowy i trwały uśmiech!

W dzisiejszych czasach brak pojedynczego zęba bezpośrednio wiąże się z dyskomfortem –  zarówno estetycznym jak i czynnościowym oraz psychologicznym. Nasza Klinika oferuje osobom z tym problemem rozwiązanie, które praktykowane jest na całym świecie od przeszło czterech dekad, a mianowicie implanty dentystyczne. Co daje pacjentowi wszczepienie implantów? Przede wszystkim umożliwiają one trwałe odtworzenie brakującego uzębienia, funkcji gryzienia i  estetyki, a także poczucie pewności siebie i piękny zdrowy uśmiech. Obecnie stosowane implanty dentystyczne są w istocie niewielkimi, tytanowymi śrubami umieszczanymi drogą chirurgiczną w kości szczęk. Zastępują one korzeń brakującego zęba oraz tworzą podbudowę dla nowej korony zęba. W naszej klinice stosujemy jedynie najwyższej jakości implanty firm Friadent – XiveAnkylos oraz AB Dental Systems gwarantujące bezpieczeństwo i doskonałą estetykę. Aby zapewnić naszym Pacjentom przewidywalne i pewne leczenie implantologiczne, nasi specjaliści stale szkolą się w kraju i zagranicą uczestnicząc w licznych konferencjach oraz szkoleniach. W 2009r. nasz zespół ukończył Curriculum Implantologiczne na Uniwersytecie we Frankfurcie (program specjalizacji zawodowej objęty systemem akredytacji ECTS (European Credit Transfer System)).

Jak wygląda zabieg wszczepiania implantów?

Cały zabieg wszczepiania implantów wymaga od lekarza dentysty delikatności i ogromnej precyzji. Jest to zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym. W jego trakcie implant umieszczany jest w kości. Kolejnym etapem jest okres gojenia – osteointegracji, a zatem trwałego zespalania powierzchni tytanowej i kości. Cały ten proces może trwać od 2 do 6 miesięcy, choć bywa tak, że implanty przyjmują się szybciej. Później następuje etap związany z pracami protetycznymi.

Część protetyczna – co to znaczy?

Proces wszczepiania implantów składa się nie tylko z etapu chirurgicznego. Celem wszystkich działań jest część protetyczna. Pacjent jest poddawany odpowiedniemu zabiegowi w zależności od ilości brakującego uzębienia oraz rodzaju planowanego uzupełnienia. Mogą to być: korony protetyczne, mosty uzupełniające całkowity brak zębów, mosty uzupełniające częściowy brak

Dlaczego implanty w Stomatologii Sypień?

Nasza klinika specjalizuje się w implantologii już od wielu lat. Wyjątkowe i delikatne podejście naszych dentystów do pacjenta sprawia, że zadowolenie z tego typu leczenia wzrasta z każdym dniem. Na sukces składają się nie tylko wykorzystywane przez nas systemy implantologiczne Xive, Ankylos, Syncone, AB, ale przede wszystkim umiejętności naszych specjalistów, jakość oraz chęć współpracy pomiędzy lekarzem a pacjentem. Zakładanie implantów w naszej Klinice to zdecydowanie dobry wybór.

Drogi Pacjencie, przyjdź i przekonaj się sam!

Udostępnij wpis:

Masz pytania?
Napisz do nas!

Facebook
Popularne wpisy
Z życia kliniki

Historia uśmiechu Pani Basi.

Pani Basia to kobieta, która przez wiele lat zmagała się z problemem zgrzytania zębami. Jej problem nie był wcześniej właściwie zdiagnozowany i leczony. To z kolei prowadziło do kruszenia się jej zębów i skracania ich koron klinicznych.

Czytaj więcej »
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (.....) jedynie do kontaktu ze mną.