Curriculum periodontologiczno – implantologiczne Prof. Markusa Hürzelera

            W Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Sypień kładziemy duży nacisk na ciągłe poszerzanie swojej wiedzy i umiejętności, uczestnicząc w różnego rodzaju krajowych i zagranicznych szkolenia i kongresach.

Z przyjemnością informujemy, że Doktor Michał Sypień ukończył prestiżowe Curriculum periodontologiczno – implantologiczne prowadzone przez wybitnego Profesora Markusa Hürzelera z Monachium (Niemcy).
Prof. Markus Hürzeler to jeden z najbardziej znanych specjalistów z zakresu implantologii, periodontologii i mikrochirurgii stomatologicznej na Świecie. Profesor Uniwersytetu Albert – Ludwigs we Freiburgu, Departament of Operative Dentistry and Periodentology, profesor na Uniwersytecie Texa­s w Huston, Departament of Stomatology.
Będąc w branży od ponad 25 lat miał możliwość pracować na wielu systemach, uczestniczyć w wielu projektach badawczych, być pomysłodawcą nowych technik pracy, współtwórca jednych z popularniejszych narzędzi periodontologicznych na Świecie. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji perio-protetycznych i implantologicznych.

AUTORSKI PODYPLOMOWY PROGRAM PERIODONTOLOGICZNO – IMPLANTOLOGICZNY Prof. Markusa Hürzelera to cztery intensywne moduły obejmujące zagadnienia z dziedziny mikrochirurgii, chirurgii preriodontologicznej, chirurgii plastycznej przyzębia i implantacji w strefie estetycznej. Uczestnicy kursu mogli posłuchać wybitnego specjalisty, zobaczyć prezentację technik pracy oraz samodzielnie ćwiczyć na materiałach zwierzęcych.

Moduł I dotyczył Mikrochirurgii i obejmował m.in:

• poznanie koncepcji postępowania mikrochirurgicznego,

• zrozumienie procesów gojenia się ran w zabiegach periodontologicznych,
• prace w dużym powiększeniu.

Moduł II dotyczył Chirurgii Periodontologicznej.

Warto pamiętać że zachowanie własnych zębów powinno być naszym naczelnym celem, niestety w kontekście możliwości implantologii stomatologicznej, coraz więcej periodontologów zapomina o obowiązku ratowania zębów. Metodologia sesjiobejmowała demonstrację prowadzonych zabiegów na żywo oraz praktyczne działania chirurgiczne z wykorzystaniem lup i szczęk świńskich.
Moduł III dotyczył Chrirugii Plastycznej przyzębia. Sesja ta obejmowała intensywne ćwiczenia praktyczne na bardzo zaawansowanym poziomie dla klinicystów pragnących pogłębić swoje umiejętności w dziedzinie zabiegów chirurgii plastycznej przyzębia.
Moduł IV była to intensywna sesja poświęcona zabiegom implantacji w strefie estetycznej.

Pamiętajmy, że dzięki wiedzy pozyskanej w tak zaawansowanych szkoleniach, nasi lekarze uzyskują doskonałe rezultaty w leczeniu stomatologicznym.
Wszystko to w trosce o jak najwyższy standard usług świadczonych w Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Sypień, a przede wszystkim dla zdrowia i dobra Naszych pacjentów.

Udostępnij wpis:

Masz pytania?
Napisz do nas!

Facebook
Popularne wpisy
Z życia kliniki

Historia uśmiechu Pani Basi.

Pani Basia to kobieta, która przez wiele lat zmagała się z problemem zgrzytania zębami. Jej problem nie był wcześniej właściwie zdiagnozowany i leczony. To z kolei prowadziło do kruszenia się jej zębów i skracania ich koron klinicznych.

Czytaj więcej »
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (.....) jedynie do kontaktu ze mną.