Nasi Drodzy Pacjenci ‼️

W trosce o Wasze zdrowie ❤️ chcemy pomóc Wam w rozwiązaniu wszelkich niepokojów i dolegliwości stomatologicznych.
Dlatego tworzymy i na bieżąco aktualizujemy porady dotyczące radzenia sobie z “problemami zębowymi” na okres kwarantanny związanej z CORONAVIRUSEM.

PORADY ORTODONTYCZNE

Nasi Drodzy Pacjenci ‼️

W trosce o Wasze zdrowie ❤️ chcemy pomóc Wam w rozwiązaniu wszelkich niepokojów i dolegliwości stomatologicznych.
Dzisiaj ruszamy z poradnikiem 💪 dotyczącym radzenia sobie z “problemami zębowymi” na okres kwarantanny związanej z CORONAVIRUSEM.

Jesteśmy świadomi, że leczenie ortodontyczne wiąże się niejednokrotnie z nieprzyjemnymi dolegliwościami, a wystające druciki czy odklejone zamki potęgują Państwa niepokój. Dlatego pragniemy dać kilka wskazówek, które pomogą przetrwać Państwu te kilkanaście dni bez naszej bezpośredniej ingerencji.

👉 Odklejony zamek/odcementowany pierścień – proszę nie próbować go samodzielnie mocować ani ściągać z łuku, jeśli powoduje nieprzyjemne dolegliwości, można zabezpieczyć go woskiem*

👉Jeśli odklei się zamek/guziczek na którym miały być założone wyciągi elastyczne rezygnujemy z noszenia wyciągów po obu stronach do czasu usunięcia awarii (czyt.otwarcia kliniki dla pacjentów)

👉Wystający drucik- odradzamy próby samodzielnego skracania, bądź zaginania, w tej sytuacji także polecamy zabezpieczyć go woskiem ortodontycznym* lub podjąć próbę delikatnego przesunięcia go na pierwotne miejsce

👉 Kończące się elastyczne wyciągi miedzyszczękowe tzw “gumeczki, którymi niektórzy Państwo łącza zęby w szczęce i żuchwie” – prosimy o kontakt telefoniczny z dyżurująca w klinice rejstratorką medyczną.

👉 Odklejony retainer stały- częstsze użytkowanie pozycjonerów (retainerów ruchomych)

👉 Kończące się nakładki invisigline – kolejny powód do kontaktu z dyżurująca w klinice rejstratorką medyczną. (ewentualnie zalecamy wydłużenie okresu użytkowania 1 nakładki do maksymalnie 14 dni)

Mamy nadzieję, że powyższe informacje pomogą Państwu przetrwać ten trudny dla nas wszystkich czas, a my ze swojej strony możemy obiecać, że zrobimy wszystko, aby jak najszybciej przyjąć Państwa osobiście.

Nasze rejstratorki podczas rozmowy telefonicznej po konsultacji z lekarzem odpowiedzą Państwu na pytania, a w nadzwyczajnych sytuacjach ustalą termin wizyty!

Pamiętajmy również, aby uniknąć awarii należy wystrzegać się twardych, ciągnących pokarmów.Tego typu przekąski, w tym popcorn, orzechy czy landrynki, mogą złamać zamki aparatu lub obniżyć jego skuteczność. Nie rozgryzaj kostek lodu i nie gryź twardych przedmiotów, takich jak długopisy, ołówki czy paznokcie.

*wosk ortodontyczny dla naszych pacjentów dostępny jest nieodpłatnie, aby go odebrać należy umówić się telefonicznie na konkretny termin z dyżurująca w klinice rejstratorka medyczna.

Jeżeli pojawi się ból nie wolno go lekceważyć. Może być on wynikiem infekcji, stanu zapalnego tworzącego się w obrębie zęba lub urazu mechanicznego.

👉Jeżeli jest to nagły, przeszywający ból i pojawia się czasami: oznacza to, że prawdopodobnie mamy do czynienia z odsłoniętą szyjką. Zastosuj pasty znoszące nadwrażliwość. Powinno to pomoc przetrwać obecny czas.

Pamiętaj, że prawidłowe szczotkowanie ogranicza odsłanianie się szyjek zębowych.

👉Jeżeli ból jest stały lub pulsujący: świadczyć to może o postępującym stanie zapalnym miazgi zęba. Doraźnie należy wspomóc się środkami przeciwbólowymi np. paracetamol lub ibuprofen. Jednak konieczna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym. W tym celu w pierwszej kolejności zadzwoń, ustal porę przyjęcia, zastosuj się do procedur obecnie wymaganych przez gabinet

👉 Jeżeli mamy do czynienia z intensywnym, stałym bólem i towarzyszy mu obrzęk: niezwłocznie skontaktuj się z nami. Takie objawy są charakterystyczne dla bakteryjnego zakażenia tkanki często ze zmianami około wierzchołkowymi. Lekarz będzie musiał rozpocząć leczenie kanałowe zęba.

W obrazie klinicznym może pojawić się tzw. przetoka. Jest to niewielkich rozmiarów ropień w obrębie objętego chorobowo zęba.

W oczekiwaniu na wizytę zażyj ibuprofen, który zadziała również przeciwzapalnie oraz na obrzękniętą okolicę przyłóż zimny okład w celu zmniejszenia objawów stanu zapalnego.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuje Czytaj więcej

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (.....) jedynie do kontaktu ze mną.