Nasi Drodzy Pacjenci ‼️

W trosce o Wasze zdrowie ❤️ chcemy pomóc Wam w rozwiązaniu wszelkich niepokojów i dolegliwości stomatologicznych.
Dlatego tworzymy i na bieżąco aktualizujemy porady dotyczące radzenia sobie z “problemami zębowymi” na okres kwarantanny związanej z CORONAVIRUSEM.

PORADY ORTODONTYCZNE

Nasi Drodzy Pacjenci ‼️

W trosce o Wasze zdrowie ❤️ chcemy pomóc Wam w rozwiązaniu wszelkich niepokojów i dolegliwości stomatologicznych.
Dzisiaj ruszamy z poradnikiem 💪 dotyczącym radzenia sobie z “problemami zębowymi” na okres kwarantanny związanej z CORONAVIRUSEM.

Jesteśmy świadomi, że leczenie ortodontyczne wiąże się niejednokrotnie z nieprzyjemnymi dolegliwościami, a wystające druciki czy odklejone zamki potęgują Państwa niepokój. Dlatego pragniemy dać kilka wskazówek, które pomogą przetrwać Państwu te kilkanaście dni bez naszej bezpośredniej ingerencji.

👉 Odklejony zamek/odcementowany pierścień – proszę nie próbować go samodzielnie mocować ani ściągać z łuku, jeśli powoduje nieprzyjemne dolegliwości, można zabezpieczyć go woskiem*

👉Jeśli odklei się zamek/guziczek na którym miały być założone wyciągi elastyczne rezygnujemy z noszenia wyciągów po obu stronach do czasu usunięcia awarii (czyt.otwarcia kliniki dla pacjentów)

👉Wystający drucik- odradzamy próby samodzielnego skracania, bądź zaginania, w tej sytuacji także polecamy zabezpieczyć go woskiem ortodontycznym* lub podjąć próbę delikatnego przesunięcia go na pierwotne miejsce

👉 Kończące się elastyczne wyciągi miedzyszczękowe tzw “gumeczki, którymi niektórzy Państwo łącza zęby w szczęce i żuchwie” – prosimy o kontakt telefoniczny z dyżurująca w klinice rejstratorką medyczną.

👉 Odklejony retainer stały- częstsze użytkowanie pozycjonerów (retainerów ruchomych)

👉 Kończące się nakładki invisigline – kolejny powód do kontaktu z dyżurująca w klinice rejstratorką medyczną. (ewentualnie zalecamy wydłużenie okresu użytkowania 1 nakładki do maksymalnie 14 dni)

Mamy nadzieję, że powyższe informacje pomogą Państwu przetrwać ten trudny dla nas wszystkich czas, a my ze swojej strony możemy obiecać, że zrobimy wszystko, aby jak najszybciej przyjąć Państwa osobiście.

Nasze rejstratorki podczas rozmowy telefonicznej po konsultacji z lekarzem odpowiedzą Państwu na pytania, a w nadzwyczajnych sytuacjach ustalą termin wizyty!

Pamiętajmy również, aby uniknąć awarii należy wystrzegać się twardych, ciągnących pokarmów.Tego typu przekąski, w tym popcorn, orzechy czy landrynki, mogą złamać zamki aparatu lub obniżyć jego skuteczność. Nie rozgryzaj kostek lodu i nie gryź twardych przedmiotów, takich jak długopisy, ołówki czy paznokcie.

*wosk ortodontyczny dla naszych pacjentów dostępny jest nieodpłatnie, aby go odebrać należy umówić się telefonicznie na konkretny termin z dyżurująca w klinice rejstratorka medyczna.

Jeżeli pojawi się ból nie wolno go lekceważyć. Może być on wynikiem infekcji, stanu zapalnego tworzącego się w obrębie zęba lub urazu mechanicznego.

👉Jeżeli jest to nagły, przeszywający ból i pojawia się czasami: oznacza to, że prawdopodobnie mamy do czynienia z odsłoniętą szyjką. Zastosuj pasty znoszące nadwrażliwość. Powinno to pomoc przetrwać obecny czas.

Pamiętaj, że prawidłowe szczotkowanie ogranicza odsłanianie się szyjek zębowych.

👉Jeżeli ból jest stały lub pulsujący: świadczyć to może o postępującym stanie zapalnym miazgi zęba. Doraźnie należy wspomóc się środkami przeciwbólowymi np. paracetamol lub ibuprofen. Jednak konieczna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym. W tym celu w pierwszej kolejności zadzwoń, ustal porę przyjęcia, zastosuj się do procedur obecnie wymaganych przez gabinet

👉 Jeżeli mamy do czynienia z intensywnym, stałym bólem i towarzyszy mu obrzęk: niezwłocznie skontaktuj się z nami. Takie objawy są charakterystyczne dla bakteryjnego zakażenia tkanki często ze zmianami około wierzchołkowymi. Lekarz będzie musiał rozpocząć leczenie kanałowe zęba.

W obrazie klinicznym może pojawić się tzw. przetoka. Jest to niewielkich rozmiarów ropień w obrębie objętego chorobowo zęba.

W oczekiwaniu na wizytę zażyj ibuprofen, który zadziała również przeciwzapalnie oraz na obrzękniętą okolicę przyłóż zimny okład w celu zmniejszenia objawów stanu zapalnego.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuje Czytaj więcej