BONDING – piękny uśmiech na jednej wizycie

Każdy marzy o tym, by mieć piękny uśmiech. Niestety zaniedbanie w zakresie pielęgnacji i higieny jamy ustnej, predyspozycje genetyczne a także leki sprawiają, że zęby szybko się psują, dochodzi do ich żółknięcia, wyszczerbień a nawet złamań.

Z pomocą jednak przychodzi stomatologia estetyczna, dzięki której możliwe jest uzyskanie uśmiechu będącego powodem do dumy.

W Klinice Stomatologii Sypień w ciągu jednego dnia możemy całkowicie odmienić Twój uśmiech za pomocą tzw. BONDINGU

Czym jest BONDING


Bonding zębów to nieinwazyjna metoda szybkiej naprawy wyglądu uśmiechu. Użycie kompozytu nie tylko odbudowuje zęby, ale pozwala na poprawę ich kolorytu. Jest to metoda łatwa w zastosowaniu, bezpieczna i przynosząca szybką zmianę kształtu uzębiania.
Zadowalająca różnica w wyglądzie uzębienia przed i po bondingu dostrzegalna jest natychmiast. Jest to rozwiązanie gwarantujące piękny wygląd zębów już w trakcie jednej wizyty stomatologicznej.

Kiedy można wykonać Bonding?


Bonding zębów polecany jest w przypadku niewielkich problemów z uzębieniem. Jest to doskonała metoda odbudowy kompozytowej w przypadku zniekształcenia lub złamania korony zęba. Szybko pozwala na walkę z nierównymi zębami (np. gdy jeden jest za krótki w stosunku do pozostałych) lub gdy dojdzie do ich pęknięcia.
Zatem ukruszony ząb lub złamany ząb można skutecznie zamaskować poprzez zastosowanie kompozytwoej. Bond jest również idealnym rozwiązaniem w przypadku przebarwień zęba. Odbudowa zębów kompozytem to świetna metoda na zmniejszenie lub całkowite pozbycie się diastemy oraz pozostałych nieestetycznych szpar między zębami.


Jakie są przeciwwskazania do Bondingu?

Bonding może być zastosowany jedynie na zdrowych zębach. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania odbudowy kompozytowej jest obecność zmian próchniczych oraz chorób przyzębia. Poprawa estetyki uśmiechu za pomocą bondu możliwa jest zatem dopiero po wyleczeniu próchnicy.

Jak wygląda odbudowa zęba kompozytem?


Odbudowa zęba metodą bondingu jest kilkuetapowa. Można ją w całości przeprowadzić w trakcie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Czas trwania zabiegu zależy od zakresu przeprowadzanej korekty oraz zdolności manualnych i doświadczenia dentysty. Czasami nawet już w ciągu godziny można osiągnąć zadowalający efekt.
Bond umieszcza się na zębie po uprzednim zmniejszeniu jego powierzchni. Kolejno przeprowadza się wytrawianie szkliwa kwasem o łagodnym działaniu, a następnie nakłada się żywicę kompozytową oraz warstwę właściwego kompozytu. Końcowym etapem jest naświetlenie użytego materiału przy pomocy lampy stomatologicznej. Taka procedura odbudowy zęba jest bezbolesna i nie wymaga stosowania znieczulenia. Nie należy się zatem obawiać o to, czy bonding boli.

Jakie są efekty bondingu?

Efekty bondingu są widoczne tuż po zakończeniu wizyty u stomatologa. To zdecydowana poprawa wyglądu uzębienia. Założone bondy sprawiają, że zęby są równe i mają ładny kształt. Ewentualne pęknięcia lub ukruszenia korony zęba są skutecznie zamaskowane. Wyrównany zostaje także koloryt zębów poprzez usunięcie przebarwień. Użyty materiał dopasowywany jest odcieniem do pozostałych zębów.

Zalety bondingu


Dzięki zastosowaniu tej metody można odmienić uśmiech w ciągu jednej wizyty stomatologicznej. Brak konieczności zaangażowania pracowni protetycznej sprawia, że koszty zabiegu są znacznie niższe niż w przypadku metod, które wymagają zaangażowania pracy protetyka (np. licówki lub korony porcelanowe). Bonding to przede wszystkim bezpieczna i mało inwazyjna metoda.

Wady bondingu


Bonding kompozytowy nie jest uznawany za najbardziej trwałą metodę poprawy wyglądu uzębienia jak np. licówki czy korony porcelanowe.
Kompozyt nałożony na zęby może z czasem ulegać przebarwieniom czy się kruszyć. By jak najdłużej cieszyć się z wyglądu uzębienia wymagane jest regularne poddawanie się zabiegom polerowania.

Jak długo efekt utrzymuje się na zębach?


Efekt prawidłowo wykonanego zabiegu bondingu z użyciem odpowiednio dobranych materiałów wysokiej jakości powinien utrzymywać się około pięciu lat. Na ostateczną trwałość ma wpływ nie tylko wytrzymałość zastosowanych kompozytów, ale także zwyczaje żywieniowe pacjenta czy dbanie o zęby.
Nadmierne spożywanie dużych ilości produktów silnie barwiących istotnie osłabia estetykę bondu. Produkty, takie jak mocna kawa, zielona herbata, czerwone wino czy gazowane napoje słodzone, mogą powodować powstawanie przebarwień. Podobnie negatywnie oddziałuje palenie papierosów.
Ważne są także nawyki higieniczne pacjenta. Regularne szczotkowanie zębów, stosowanie nici dentystycznej oraz płynu do płukania jamy ustnej wydłuża efekt bondingu na zębach.

BONDING – Twój wymarzony uśmiech w ciągu jednej wizyty

Pragniesz odmienić swój uśmiech. Zapraszamy na konsultacje do Centrum Implanotlogii Sypień, podczas których omówimy i zaplanujemy Twój nowy uśmiech!

Zadzwoń i umów się na wizytę: (+48) 338 227133 | (+48) 730 227133

Udostępnij wpis:

Masz pytania?
Napisz do nas!

Facebook
Popularne wpisy

Higienizacja w NCS Sypień

W trosce o zdrowie i komfort jamy ustnej warto regularnie dbać o jej higienę. W Nowoczesnym Centrum Stomatologii Sypień zapewniamy pacjentom kompleksową opiekę, a regularne wizyty higieniczne są kluczowym elementem dbania o zdrowie zębów i dziąseł.

Czytaj więcej »
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

    * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
    Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Rejestracja

      Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (.....) jedynie do kontaktu ze mną.