Mówimy po ukraińsku / Ми розмовляємо українською

Medycyna estetyczna dynamicznie się rozwija, coraz częściej łącząc ze sobą zagadnienia różnych specjalizacji: dermatologii, chirurgii i stomatologii. Nowoczesna medycyna estetyczna wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom pacjentów dotyczącym poprawy zdrowia i urody, doskonale wpisuje się w panujący obecnie trend wellnes i anti-aging i stanowi uzupełnienie takich dziedzin, jak stomatologia czy protetyka.

Kierując się coraz większym zainteresowaniem naszych Pacjentów możliwością opóźnienia efektów starzenia, niwelowaniem defektów estetycznych twarzy i ciała, a co za tym idzie poprawą samopoczucia zdecydowaliśmy się na rozszerzenie oferty naszego Gabinetu właśnie o Medycynę Estetyczną – doskonałe uzupełnienie Stomatologii Estetycznej.

Pomysł utworzenia gabinetu medycyny estetycznej wyniknął z potrzeby pacjentów Kliniki Implantologii i Stomatologii Estetycznej Sypień, którzy odmieniając swój uśmiech chcieli przy okazji zadbać o piękny i młody wygląd zewnętrzny.

Zdrowie i uroda w jednym gabinecie

Obecnie medycynę estetyczną i stomatologię można potraktować jako nawzajem dopełniające się dziedziny medycyny. Opracowanie optymalnego planu leczenia oraz zaspokojenie potrzeb i oczekiwań pacjentów coraz częściej wymaga połączenia umiejętności z zakresu stomatologii i medycyny estetycznej. U niektórych pacjentów jedynie dzięki takiemu połączeniu różnych gałęzi medycyny można osiągnąć zdrowy i młody wygląd. W wielu przypadkach to właśnie zabiegi medycyny estetycznej stanowią naturalne przedłużenie leczenia z zakresu stomatologii, protetyki czy też ortodoncji.

Stomatolodzy przyzwyczajeni są już do tego, że pacjenci oczekują od nich dużo więcej, niż tylko leczenia próchnicy i usuwania kamienia nazębnego. Coraz częściej pragną, aby lekarz pomógł im uzyskać piękny uśmiech, który oznacza coś więcej niż tylko proste, zdrowe zęby i różowe dziąsła. Uśmiech to ważny atrybut, który dodaje pewności siebie i kojarzy się z sukcesem.

Poszerzenie oferty gabinetu stomatologicznego o medycynę estetyczną

Zdarza się, że po zakończeniu leczenia stomatologicznego  zostaje osiągnięty zamierzony efekt zdrowotny i estetyczny z zakresu stomatologii, ale jednocześnie inny defekt urody zaczyna przykuwać uwagę. Wieloletnie utrzymywanie się nieprawidłowych konfiguracji anatomicznych w obrębie twarzoczaszki powoduje powstawanie bruzd i zmarszczek, które po leczeniu stomatologicznym udaremniają uzyskanie zadowalającego rezultatu końcowego.

Aby pacjent cieszył się pięknym uśmiechem bez szpecących zmarszczek, może skorzystać również z innych zabiegów mających wpływ na poprawę jego wyglądu. Z pomocą przychodzi tutaj medycyna estetyczna.

Najczęściej wykonywane zabiegi medycyny estetycznej w gabinecie dentystycznym

Stomatologia jest jedyną dziedziną, która potrafi w trwały sposób wzmocnić fundament kostny starzejącej się twarzy za pomocą rozbudowy łuków i odtworzenia brakujących zębów. Jednak skóra podpierana przez ten fundament również wymaga specjalnego traktowania, gdyż tylko wtedy może zachować stosunkowo długo młody i atrakcyjny wygląd. Z tego powodu lekarze równolegle z metamorfozą stomatologiczną wykonują zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – ich celem jest zagęszczenie i ujędrnienie skóry. Plany leczenia uwzględniają także terapie z wykorzystaniem mikro-nakłuwania skóry (mezoterapia igłowa), dzięki czemu można pozbyć się wiotkości skóry, zagęścić ją i zmobilizować do autoregeneracji. Toksyna botulinowa ogranicza zbyt ekspresyjną mimikę twarzy, wygładza zmarszczki na brodzie i wokół ust oraz optycznie wyszczupla twarz. Kwas hialuronowy spłyca zmarszczki i znacząco poprawia końcowy efekt zabiegów stomatologicznych, które nie ograniczają się jedynie do leczenia samych zębów. Zabiegi wolumetryczne mające na celu dodatkowe uniesienie rysów twarzy wykonywane są już po zakończeniu leczenia stomatologicznego. Działania na głębszych piętrach twarzy, jak np. zabiegi z użyciem wypełniaczy są dyskretne i stanowią finał metamorfozy pacjenta.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to rodzaj zabiegu odmładzającego, który polega na ostrzykiwaniu skóry małymi dawkami substancji leczniczych na bazie kwasu hialuronowego ub osocza bogatopłytkowego uzyskiwanego z krwi pacjenta. Ilość zabiegów wymaganych do osiągnięcia pełnego efektu terapii ustalana jest indywidualnie podczas konsultacji z lekarzem. Mezoterapia igłowa stosowana jest w celu rewitalizacji, odmładzania i liftingowania skóry. Już po pierwszym zabiegu widoczne są pierwsze efekty w postaci poprawy kondycji, elastyczności i gładkości skóry. Zanikają również drobne zmarszczki, a te głębsze ulegają spłyceniu. Zwykle mezoterapii poddawane są takie partie ciała jak: twarz, szyja, dekolt, dłonie.

Efekty mezoterapii:

  • rewitalizuje skórę, regeneruje ją, poprawia jędrność i elastyczność
  • nawilża skórę
  • likwiduje zmarszczki
  • odmładza
  • hamuje starzenie skóry
Usuwanie zmarszczek

Najbardziej popularnym wypełniaczem stosowanym w gabinecie medycyny estetycznej jest kwas hialuronowy. Jest to polisacharyd, który występuje naturalnie w organizmie – odpowiada za utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry. Stosowanie kwasu hialuronowego w celu usuwania zmarszczek i uniesienia opadających fałdów skórnych jest sposobem bezpiecznym, gdyż organizm nie traktuje tej substancji jak ciało obce i nie odrzuca jej.

Kwas hialuronowy wprowadzany jest poprzez iniekcje w miejsca, w których na skutek utraty kolagenu i substancji podporowych doszło do powstania zmarszczek i zagłębień. Preparat wiąże wodę wypełniając w ten sposób wolne przestrzenie w tkance i zwiększając nawilżenie skóry. Dzięki temu skóra odzyskuje młody wygląd, jędrność i witalność. Efekt widoczny jest natychmiast po zabiegu i utrzymuje się przez 9-12 miesięcy, zależnie od rodzaju i stanu skóry pacjenta, wieku, trybu życia (palenie papierosów i opalanie skracają czas działania kwasu).

Głębsze zmarszczki dynamiczne, powstałe jako efekt mimiki twarzy, można skutecznie usunąć za pomocą botoksu

Botox

BOTOX – inaczej toksyna botulinowa, to substancja wytwarzana przez beztlenowe szczepy bakterii z rodzaju Clostridium. Botox blokuje połączenie nerwów z tkanką mięśniową powodując paraliż mięśnia. Ta właściwość botuliny znalazła wykorzystanie w medycynie estetycznej. Botox używany jest w celu zmniejszenia głębokości zmarszczek mimicznych. W zależności od pierwotnej głębokości zmarszczki dobierana jest indywidualnie dla pacjenta właściwa dawka botoksu. Substancja działa miejscowo rozluźniając i wygładzając zmarszczki.

Obecnie botoks staje się coraz bardziej popularny także wśród mężczyzn, którzy chcąc odzyskać młodszy i “świeży” wygląd decydują się na wypełnienie botoksem zmarszczek w okolicy czoła i między brwiami.

Botoks stosowany jest głównie w celu redukcji zmarszczek mimicznych twarzy (m.in. zmarszczek między brwiami – tzw. “lwich zmarszczek”, zmarszczek poprzecznych czoła, zmarszczek wokół oczu – “kurzych łapek”, a także zmarszczek wokół ust, w okolicach powieki dolnej, brody). Zmarszczki te pojawiają się wcześnie, już u osób młodych, co jest związane z mimiką twarzy. Z czasem drobne zmarszczki mimiczne pogłębiają się i utrwalają, co wpływa znacząco na estetykę twarzy.

Powiększanie ust

Za pomocą kwasu hialuronowego można w nieinwazyjny sposób poprawić wygląd ust – wymodelować ich kształt, uwydatnić, poprawić kontur, usunąć okoliczne zmarszczki, nawilżyć.

Zabieg trwa około 30 minut i jest całkowicie bezpieczny. Polega na miejscowym podskórnym wstrzyknięciu krystalicznie czystego kwasu hialuronowego w postaci żelu. Kwas wiąże cząsteczki wody, co w rezultacie uwypukla skórę ust. Zabieg wykonywany jest zawsze w znieczuleniu miejscowym, co gwarantuje bezbolesność. Efekt powiększania ust kwasem hialuronowym utrzymuje się przez 6-9 miesięcy i można go przedłużyć stosując kolejne iniekcje. Po zabiegu może wystąpić obrzęk, świąd lub niewielki ból – objawy te zwykle ustępują w ciągu doby.

Kompleksowe podejście do pacjenta

W gabinecie stomatologicznym nie należy ograniczać się jedynie do zabiegów związanych z poprawą wyglądu zębów, leczeniem schorzeń jamy ustnej czy też szeroko pojętą profilaktyką dentystyczną.

Lekarz stomatolog zajmujący się również stomatologią estetyczną, ortodoncją i implantologią dysponuje szeroką wiedzą na temat budowy twarzy oraz bogatym doświadczeniem w zakresie stosowania różnego rodzaju procedur medycznych – nie tylko na co dzień obserwuje zachowanie tkanek w tym obszarze, ale także regularnie wykonuje zabiegi z zakresu mikrochirurgii i znieczula pacjentów za pomocą iniekcji. Tych samych kwalifikacji pacjenci oczekują od lekarza medycyny estetycznej. A zatem stomatolog, który dysponuje niezbędnymi zasobami i umiejętnościami nabytymi podczas wykonywania swojego zawodu, może z powodzeniem wykonywać zabiegi medycyny estetycznej i wprowadzić je na stałe do oferty swojego gabinetu.

W Klinice Implantologii i Stomatologii Estetycznej Sypień dzięki poszerzeniu oferty o zabiegi z medycyny estetycznej, możemy kompleksowo podejść do problemów natury estetycznej i  w pełni zadbać o zdrowie, wygląd i satysfakcję pacjenta.

Pierwsza wizyta? Zarejestruj się!

Rejestracja

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuje Czytaj więcej

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

    * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
    Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Rejestracja

      Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (.....) jedynie do kontaktu ze mną.